Policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat

Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013
Wejherowo

Policjanci z Wejherowa zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy podczas meczu wrzucali na murawę stadionu race hukowe. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat. Za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, zatrzymani mogą również zostać objęci zakazem wstępu na imprezy masowe.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali trzy osoby podejrzane o  posiadanie oraz odpalenie rac hukowych podczas imprezy sportowej. Czwarta osoba została zatrzymana w związku z tym iż przebywała w miejscu nie przeznaczonym dla publiczności.

W trakcie trwania meczu z sektora, w którym przebywali kibice drużyny przyjezdnej rzucano środki pirotechniczne - petardy hukowe na murawę, w kierunku zawodników i  służb ochrony. Ponadto w innym miejscu na stadionie, w miejscu nie przeznaczonym dla publiczności przebywał kibic drużyny gości. Nie stosował się do poleceń pracowników ochrony.

Funkcjonariusze po tym zdarzeniu rozpoczęli identyfikację osób odpowiedzialnych za posiadanie i  odpalenie materiałów pirotechnicznych. Policjanci bezpośrednio po zakończeniu meczu zatrzymali czterech pseudokibiców. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani za posiadanie i odpalania rac na stadionie, natomiast czwarty został zatrzymany za przebywanie w  miejscu nie przeznaczonym dla publiczności oraz nie opuszczenia tego miejsca mimo wezwań osób uprawnionych. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat.

Pseudokibice odpowiedzą za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 21-latek odpowie za czyn zabroniony ustawą, za który grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 2000 zł. Wobec zatrzymanych może zostać zastosowany również zakaz wstępu na imprezy masowe.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020