Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Wtorek, 9 Czerwiec 2020
Wejherowo

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa wejherowskiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.


W minionym tygodniu funkcjonariusz z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, będąc po służbie, zwrócił uwagę na mężczyznę, który kierował volkswagenem na ul. Gdańskiej. Kierowca vw jechał ulicą zygzakiem. Policjant o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił dyżurnego Policji i poprosił o wsparcie policjantów z drogówki. Kiedy funkcjonariusz jechał za nietrzeźwym kierowcą, ten nagle szybko wjechał na teren przy prywatnej posesji, wtedy też na miejsce dojechali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020