Pomysł na wakacje: Chorwackie plaże biją rekordy popularności

Piątek, 24 Październik 2014
Gdynia

Piękne plaże to jedna z największych zalet Chorwacji. Ten kraj potrafi wykorzystać swój potencjał, a piękne wybrzeże sprawiło, że wyprawy na jego teren stają się coraz popularniejsze. Czym wyróżniają się chorwackie plaże? Jakimi walorami mogą się one pochwalić?

Najpiękniejsze plaże Chorwacji, czyli główna przyczyna popularności tego kraju

To właśnie pokryte jasnym piaskiem plaże sprawiły, że Chorwacja już kilkanaście lat temu zajęła miejsce w czołówce krajów najatrakcyjniejszych dla turystów. To w ich pobliżu powstają luksusowe domy do wynajęcia, z których tak chętnie korzystają turyści z całego świata. To wygodne kwatery, w których można przebywać z całą rodziną już za około 200 EUR tygodniowo. Domy do wynajęcia w Chorwacji, które znajdziemy m.in. dzięki stronie edom.pl, oraz równie komfortowe apartamenty powstają na terenie całego kraju, jednak najwięcej ofert tego typu czeka w rejonie Dalmacji oraz Istrii. Są to tereny, które ze względu na swe piękne wybrzeża najmocniej przyciągają turystów. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Najpiękniejsze plaże Istrii

Półwysep Istria to przede wszystkim piękne wybrzeża, które przyciągają spragnionych wypoczynku turystów. Pięknymi plażami może się pochwalić m.in. rybackie miasteczko Medulin, którego dodatkowym walorem jest bliskość Puli. Idealne warunki do plażowania czekają też w miejscowości Rabac, która z pewnością może okazać się idealnym miejscem dla każdego turysty. Piękna plaża oraz wspaniała starówka to atuty kolejnego miasteczka, które zachęca do wypoczynku w północno-zachodniej części półwyspu. Miasteczkiem tym jest Umag, który ma przed sobą wspaniałą przyszłość w turystycznej branży.

Dalmacja i jej najwspanialsze zakątki

Na terenie Dalmacji pięknych miejsc do plażowania jest wiele. Pięknymi plażami mogą się pochwalić tak znane turystom wyspy, jak Hvar czy Korcula. Uvala Lapad jest z kolei idealnym miejscem do wypoczynku nad morzem dla tych, którzy spędzają wakacje na terenie Dubrownika lub w jego najbliższej okolicy. Jest to największa plaża w obrębie tego miasta, zatem z pewnością warto się tam pojawić. Piękne plaże czekają też w pobliżu Splitu, który jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w tej części Chorwacji.

Jasne piaski, łagodne zejście do morza oraz infrastruktura, dzięki której każdy może cieszyć się wypoczynkiem w pobliżu najpiękniejszych plaż Chorwacji, to najcenniejsze walory tego kraju. Dzięki nim turyści tak chętnie przybywają do tutejszych kurortów, w których mogą wypocząć w pięknym otoczeniu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020