Ponad 300 młodych piłkarzy rywalizowało w Luzinie

Poniedziałek, 10 Grudzień 2012
Powiat Wejherowski

Za nami już 3 tegoroczny Ogólnopolski Turniej el professional/Kaszub Cup w Luzinie. Tym razem 8/9 grudnia na Hali Widowiskowo - Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie  rywalizowały 24 zespoły  rocznika 2001 z terenu całego kraju.

Najlepszą drużyną zawodów organizowanych przez GOSRiT LuzinoKTS-K okazał się zespół Huragan Morąg, który w wielkim finale pokonał Santos Gdańsk 1:0 i w nagrodę otrzymał okazały Puchar ufundowany przez Jarosława Wejera- Wójta Gminy Luzino. Trzecią drużyną turnieju został Gryf Wejherowo, który w spotkaniu o najniższy stopień podium po serii rzutów karnych pokonał Victorię Niemcz. Najlepszym zawodnikiem el professional/Kaszub Cup 2001 wybrano: Niewiadomskiego Marka z Santosu Gdańsk, królem strzelców został: Szramowski Łukasz z Huragan Morąg a najlepszym bramkarzem: Maciszka Kamil z Gryfa Wejherowo. Puchar fair play otrzymali najgłośniejsi kibice z Dragon Bielawy Warszawa.

Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczystość wręczenia licznych nagród, w której brali udział: Pan Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, Pani Magdalena Kołodziejczak- Przewodnicząca Pomorskiego LZS, Błażej Jenek - b. Dyrektor Lechii Gdańsk, Bartosz Dolański koordynator OZPN i Dyrektor GOSRiT Luzino- Piotr Klecha.

Sponsorami turnieju byli Pan Mariusz Maszota z firmy el professionalNTG Instal Adam Kopciak. Po za tym nagrody dla młodych piłkarzy ufundowali:  Pan Jarosław Wejer - Wójt Gminy Luzino, Pan Ryszard Stachurski -Wojewoda Pomorski, Pan Krystian Węsierki KKW Trading, Pomorski OZPN, Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" i Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Zawody zostały dofinansowane przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn.: "Organizacja turnieju piłki nożnej promującego region kaszubszczyzny" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Końcowa kolejność el professional/Kaszub Cup rocznik 2001 ( w nawiasie najlepszy zawodnik drużyny)