Ponad milion złotych na remonty dróg w Wejherowie

Czwartek, 27 Maj 2010

Został podpisana umowa z konsorcjum firm – WPRD GRAVEL i WAKOZ na wykonanie remontów wejherowskich dróg. Umowa opiewa na kwotę 1.040.000 zł.

Wejherowskie ulice zyskają nową nawierzchnie, która po bardzo ostrej ziemie jest mocno zniszczona. Prace, które zostały wykonane po zimie polegały na łataniu największych dziur obecnie nadszedł czas na dużo większe naprawy nawietrzni, aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się po droga miejskich jak i powiatowych.

- Drogi są i będą dla nas najważniejszymi inwestycjami – zapewnia zastępca prezydenta Wejherowa Wojciech Kozłowski. -  Przeznaczamy każdego roku na drogi nawet 50 proc. łącznych wydatków inwestycyjnych.  Ulice, za które odpowiada powiat wejherowski są dla nas tak samo ważne jak gminne, gdyż to główne ulice w mieście. Stąd decyzja o ich dofinansowaniu tak dużą kwotą. Chcieliśmy zwiększyć zakres prac na drogach powiatowych w mieście, ale nie otrzymaliśmy od starosty powiatu środków na ten cel. Dlatego część nawierzchni nie  będzie mogła zostać naprawiona. Prace na drogach mogą spowodować utrudnienia w ruchu, dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość. To nie koniec prac drogowych. Już planowane jest zawarcie kolejnych umów z wykonawcami, również dotyczących napraw i modernizacji chodników.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020