Potrącił 15-latkę i uderzył w budynek

Poniedziałek, 6 Luty 2012
Wejherowo

W Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Piesza najprawdopodobniej przechodziła przez jezdnię przez przejście dla pieszych. 15-latka została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Kierowca audi a8 był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (05.01.2012) przed godziną 18:00 oficer dyżurny z wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Rzeźnickiej. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wstępnie ustalili okoliczności potrącenia 15-latki. Z wstępnych szkicowych informacji wynika, 30-letni kierowca audi jadąc ul. Rzeźnicką w kierunku ul. Puckiej najprawdopodobniej na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 15-letnią pieszą, następnie skręcił w lewo i uderzył w budynek mieszkalny. W wyniku tego potrącenia nieletnia z potłuczeniami ciała i utratą przytomności została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Kierowca audi został poddany badaniu alko-testem, które wykazało, że był trzeźwy. Piesza także była trzeźwa.

Śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia

WEJHEROWSCY POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ I APELUJĄ:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już drugi wypadek z udziałem pieszych uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Policjanci zwracają uwagę, aby poruszając się po drodze nie tracić czujności.

W związku z tymi zdarzeniami apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególniej ostrożności podczas poruszania się po drodze oraz w jej obrębie. Niesprzyjająca aura, silne mrozy, śliska, oblodzona nawierzchnia dróg i szybko zapadający zmrok są to czynniki zmuszające wszystkich kierowców do zachowania większej ostrożności podczas jazdy samochodem. Pamiętajmy, że prędkość jazdy należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych, a w obrębie przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność. Również piesi w tym okresie powinni zakładać choćby niewielkie elementy odblaskowe, które kierującym już z oddali pozwolą na zauważenia takiej osoby wchodzącej na przejście dla pieszych. To pozwala na dużo wcześniejszą reakcję i uniknięcie nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Obecne warunki pogodowe na drogach niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020