Potrącił 15-latkę i uderzył w budynek

Poniedziałek, 6 Luty 2012
Wejherowo

W Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Piesza najprawdopodobniej przechodziła przez jezdnię przez przejście dla pieszych. 15-latka została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Kierowca audi a8 był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (05.01.2012) przed godziną 18:00 oficer dyżurny z wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Rzeźnickiej. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wstępnie ustalili okoliczności potrącenia 15-latki. Z wstępnych szkicowych informacji wynika, 30-letni kierowca audi jadąc ul. Rzeźnicką w kierunku ul. Puckiej najprawdopodobniej na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 15-letnią pieszą, następnie skręcił w lewo i uderzył w budynek mieszkalny. W wyniku tego potrącenia nieletnia z potłuczeniami ciała i utratą przytomności została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Kierowca audi został poddany badaniu alko-testem, które wykazało, że był trzeźwy. Piesza także była trzeźwa.

Śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia

WEJHEROWSCY POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ I APELUJĄ:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już drugi wypadek z udziałem pieszych uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Policjanci zwracają uwagę, aby poruszając się po drodze nie tracić czujności.

W związku z tymi zdarzeniami apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególniej ostrożności podczas poruszania się po drodze oraz w jej obrębie. Niesprzyjająca aura, silne mrozy, śliska, oblodzona nawierzchnia dróg i szybko zapadający zmrok są to czynniki zmuszające wszystkich kierowców do zachowania większej ostrożności podczas jazdy samochodem. Pamiętajmy, że prędkość jazdy należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych, a w obrębie przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność. Również piesi w tym okresie powinni zakładać choćby niewielkie elementy odblaskowe, które kierującym już z oddali pozwolą na zauważenia takiej osoby wchodzącej na przejście dla pieszych. To pozwala na dużo wcześniejszą reakcję i uniknięcie nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Obecne warunki pogodowe na drogach niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu.

Komentarze
Reklama