Powiat: 7 nietrzeźwych kierowców

Poniedziałek, 9 Styczeń 2012

Podczas długiego weekendu, wejherowscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu aż 7 nietrzeźwych kierowców oraz jednego po spożyciu alkoholu. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy zostaną przesłuchani i  usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny oraz 10 punktów karnych.

Na drogach w trakcie weekendu doszło aż do 16 niegroźnych kolizji drogowych. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca, który toyotą camry najechał na tył samochodu opel astra w Rumi na ul. Kujawskiej po godzinie 19:00 w miniony czwartek (05.01.2012). W trakcie sprawdzania sprawcy, policjanci ujawnili, że nietrzeźwy kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie alko-testem wykazało, że miał prawie 2 promile. Mężczyzna ten nie był wyjątkiem, na podwójnym gazie w ten weekend jechało również 7 innych kierowców, których zatrzymali policjanci.

Mimo 16 kolizji drogowych oraz 8 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu , ten weekend na drogach powiatu wejherowskiego można zaliczyć do spokojnych. Podczas tak długiego wypoczynku nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Oprócz kontroli trzeźwości i zapiętych pasów, policjanci sprawdzali też, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy zostaną przesłuchani. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w  stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny nawet do 5 tys. złotych oraz 10 punktów karnych.

Kierowco! pamiętaj, jeśli wieczorem spożyłeś alkohol to rano jest on nadal w twoim organizmie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020