Powiat Wejherowo: Tenisistki stołowe KTS-K GOSRiT Luzino na IX Memoriale Andrzeja Grubby

Wtorek, 27 Sierpień 2013
Powiat Wejherowski

W dniach 25-26.08.2013 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się IX Ogólnopolski Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży w oparciu o wzór sportowca - mistrza Andrzeja Grubby. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników z całej Polski, a współzawodnictwo toczyło się w 11 kategoriach.

Swoją obecność w turnieju zaznaczyły zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino. Pierwsze miejsce w kategorii młodzik zajęła Magda Płotka, która w finale pokonała 3:0 Patrycję Rybacką z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Startująca w kategorii kadetek Katarzyna Płotka w meczu o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku uległa 3:1 Julii Jedlikowskiej z MRKS Gdańsk zajmując czwarte miejsce.Nagrody zwycięzcom w  poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali rodzice ś.p. Andrzeja Grubby.

- Już od września w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18 do 20 rozpoczną się treningi na hali Widowiskowo Sportowej w Luzinie. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszamy. Warto dodać, ze nasz klub od tego sezonu występować będzie w rozgrywkach IV ligi - powiedział Piotr Klecha z GOSRiT-u Luzino.