Powiat Wejherowski: 17-latek włamywał się do domków letniskowych

Wtorek, 29 Kwiecień 2014
Powiat Wejherowski

Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie wczoraj zatrzymali 17-latka w związku ze sprawą włamań do domków letniskowych do których dochodziło na terenie gminy. Śledczy już przesłuchali mężczyznę. Usłyszał on aż 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Niewykluczone, że usłyszy kolejne, gdyż sprawa jest rozwojowa.  Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.  

Podczas minionego weekendu policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie, pracując nad sprawami kradzieży do domków letniskowych na terenie gminy, ustalili i zatrzymali 17-latka. W wyniku pracy nad sprawą, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna włamywał się do domków letniskowych, z których kradł rowery, sprzęt wędkarski, mikrofalówki i sprzęt do odtwarzania muzyki, a także anteny i przedłużacze do prądu.

Mundurowi przeszukali pomieszczenia mieszkalne, w których mieszkał włamywacz i w jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie posesji znaleźli dwa ukradzione rowery oraz mikrofalówkę oraz wieżę. Mienie zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a niebawem zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi. 

17-latek został już przesłuchany i usłyszał 15 zarzutów kradzieży z włamaniem.  Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy jeszcze kilkanaście zarzutów.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020