Powiat Wejherowski: Dwie drużyny dziewcząt z Luzina awansowały do finału krajowego Turnieju Orlika

Niedziela, 6 Październik 2013
Powiat Wejherowski

Finał Wojewódzki mają już za sobą. Przed nimi Finał Krejowy w Warszawie.

W Kwidzynie rozegrany został finał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Tradycyjnie nie zabrakło tam luzińskich piłkarek, które awansowały do tych finałów w  obydwu kategoriach wiekowych .

Wzorem lat ubiegłych zawodniczki GOSRiT Luzino były tam bezkonkurencyjnie i zostały ponownie najlepszymi drużynami w  Województwie Pomorskim. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa podopiecznym trenera Rafała Freitaga i życzymy powodzenia w finałach krajowych, które odbędą się w dniach 9-12.10.2013 w Warszawie. Warto dodać, że w  ubiegłorocznym finale piłkarki stanęły na najniższym stopniu podium.

Wyniki spotkań rocznik:

2000/2001 - Jezierzyce 1:1 Pszczółki 3:1 Zblewo 8:0

2002/2003 - Prometeusz Tuchomie 5:1 Wisełka Walichnowy 3:1 Jezierzyce 1:1

Harmonogram turnieju finałowego:

• 09.10 (środa) - przyjazd zespołów, odprawa techniczna, uroczystość otwarcia finałów i losowanie drużyn i grup w rudzie eliminacyjnej.

• 10.10 (czwartek) - runda eliminacyjna (faza grupowa rozgrywek) - zespoły dziewcząt  lub  chłopców w obu kategoriach wiekowych zagrają przed południem (godz.10-13),

zespoły chłopców lub dziewcząt grają po południu (godz. 13-16)

• 11.10 (piątek) - ćwierćfinały, półfinały i finały o miejsca III i IV

(system rozgrywek jak w dniu poprzednim)

• 12.10 (sobota) - Wielki Finał Turnieju Orlika (Torwar)

Mecze finałowe o I miejsca w obu kategoriach wiekowych - dziewczęta i chłopcy.

Uroczyste zakończenie finałów oraz ceremonia wręczenia nagród, pucharów i medali.

Ważne! Drużyny grające w finałach mogą zaprosić na Wielki Finał (12.10) swoich kibiców, którzy otrzymają dofinansowanie kosztów transportu, wyżywienie i pamiątkowe koszulki (40-50 osób na drużynę).