Powiat Wejherowski: Kilkanaście zdarzeń drogowych

Piątek, 11 Styczeń 2013
Małe Trójmiasto

Dziś na drogach powiatu wejherowskiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę na drodze.

Dziś (11.01.2013) wczesnym rankiem po godzinie 7:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Bożympolu Wielkim na drodze krajowej nr 6, do którego doszło za przejazdem kolejowym. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy. Jak wstępnie ustalili mundurowi, zderzyły się 3 samochody osobowe, a dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Droga przez pewien czas była całkowicie zablokowana. Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia przywrócili ruch, wprowadzając regulację ruchu w sposób wahadłowy. Po godzinie 9:00 droga była już całkowicie przejezdna.

Jeszcze przed południem, policjanci otrzymywali informację o kilkunastu kolizjach drogowych.

Przed godziną 12:00 policjanci kolejny raz otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym samochód volkswagen golf zderzył się z ciężarowym man-em. Kierowca vw został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. W części przypadków jak ustalili policjanci, przyczyną tych zdarzeń, było niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że w obecnie szybko zmieniają się warunki atmosferyczne, dostosujmy więc prędkość jazdy samochodem do warunków drogowych. Pamiętajmy: o  utrzymywaniu odstępu od poprzedzającego pojazdu, który jest niezbędny aby uniknąć zderzenia w razie nagłego zatrzymania się lub hamowania. Zachowajmy szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu swojej uwagi podczas jazdy, tak by w razie potrzeby móc odpowiednio szybko zareagować. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem jest zobowiązany jechać z  taką prędkością, która nie tylko dotyczy obowiązujących przepisów, ale także zapewni panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem występujących warunków drogowych.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020