Powiat Wejherowski: Kolejowi złodzieje w rękach policji

Poniedziałek, 15 Kwiecień 2013
Małe Trójmiasto

W ręce policjantów z Komisariatu Policji w Szemudzie wpadli czterej "kolejowi" złodzieje. Zostali zatrzymani podczas usiłowania kradzieży elementów metalowych torowiska. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W piątek po godzinie 12.00 dzięki akcji policjantów z Komisariatu Policji w Szemudzie udaremniono kradzież 36 metrów bieżących szyn kolejowych. Funkcjonariusze ustalili, że na nieczynnym szlaku kolejowym na trasie Linia - Kętrzyno ktoś prawdopodobnie kradnie tory. Mundurowi szybko potwierdzili tę informację. Złodziei zastali na miejscu, gdy pakowali odkręcone śruby z torowiska do samochodów. Szyny zostały już przez sprawców pocięte na kawałki i przygotowane do transportu. 27,38,40 i 44 letni mieszkańcy gminy Łęczyce oraz Wejherowa zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, przy pomocy, którego złodzieje cięli tory na mniejsze części. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym od 3 lat.

Sprawcy piątkową noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020