Powiat Wejherowski: Zderzyły się dwa samochody

Środa, 23 Styczeń 2013
Powiat Wejherowski

Policjanci dzisiejszej nocy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Szemud. Jak policjanci ustalili na miejscu zdarzenia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Dziś w nocy (23.01.2013) około godziny 2:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o  zdarzeniu drogowym na trasie Kielno - Koleczkowo. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 32-letni kierujący samochodem volkswagen na łuku na oblodzonej drogi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, w skutek czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok jadącego opla, który następnie zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach.

Policjanci poddali oboje kierowców badaniu alko-testem które wykazało, że obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze ukarali sprawcę mandatem karnym oraz punktami karnymi, jak również zatrzymali obojgu kierowcom dowody rejestracyjne od pojazdów.

Pamiętajmy, że w obecnie warunki drogowe są dość trudne dla kierowców. Dlatego też dostosujmy prędkość jazdy samochodem do warunków drogowych. Zachowajmy szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu swojej uwagi podczas jazdy, tak by w razie potrzeby móc odpowiednio szybko zareagować. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem jest zobowiązany jechać z taką prędkością, która nie tylko dotyczy obowiązujących przepisów, ale także zapewni panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem występujących warunków drogowych.

Komentarze
Reklama