Powiat: Wyszedł z więzienie, chwilę później włamał się do sklepu

Piątek, 2 Grudzień 2011

Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch włamań do sklepu na terenie gminy Łęczyce. Jak się okazało, był nim 22-letni mieszkaniec tej samej gminy, który w połowie października wyszedł z więzienia. Za popełnione przestępstwo może szybko wrócić do aresztu, gdyż grozi za nie kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Wczoraj (01.12.2011) policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego wejherowskiej komendy ustalili, że 22-latek, który dopiero co opuścił areszt śledczy włamał się dwukrotnie do sklepu na terenie gminy Łęczyce. Do pierwszego włamania doszło pomiędzy 14 a 16 października 2011 roku, natomiast do drugiego włamania doszło w nocy z 28 na 29 października.

Jak ustalili funkcjonariusze podczas pierwszej kradzieży z  włamaniem sprawca ukradł dwie jednostki centralne komputera, monitor oraz alkohol i płyty DVD i CD. Podczas drugiej kradzieży ukradł drukarkę laserową oraz zestaw naczyń

Mundurowi odzyskali część kradzionych rzeczy.

Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem może szybko wrócić do aresztu śledczego, gdyż grozi za nie kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Reklama