Prezydent Wejherowa nie otrzymał absolutorium

Czwartek, 22 Kwiecień 2010

Na ostatnie Radzie Miasta radni głosowali między innymi za uchwałą w sprawie absolutorium dla prezydenta Krzysztofa Hildebrandta za wykonanie budżetu w 2009 roku.

Prezydent nie otrzymał większości głosów i uchwała nie została przyjęta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 10 radnych z „Wolę Wejherowo”. 10 radnych z opozycji: PO, PiS i Samorządności było przeciw. Jako główny powody sprzeciwu opozycja podała : błędy w sprawozdaniu oraz lekceważenia niektórych uwag związanych z realizacją dochodów.

Po nieotrzymaniu poparcia większości prezydent Krzysztof Hildebrandt zdecydował się na zorganizowanie konferencji prasowej aby skomentować zaistniałą sytuację (treść wypowiedzi pochodzi ze strony UM Wejherowo).

Nasza wizja Wejherowa – miasta z tradycjami, nowoczesnego i zadbanego

- Podsumowując rok 2009 chcieliśmy pokazać, jak patrzymy na Wejherowo – na jego rozwój i funkcjonowanie. To miasto ma służyć przede wszystkim mieszkańcom. Ma to być miasto przyjazne, w którym się dobrze mieszka i które zapewnia dostęp do oświaty na wysokim poziomie. Wejherowska młodzież  ma możliwość aktywnego spędzenia czasu pozalekcyjnego – ma dostęp do wielu boisk wielofunkcyjnych w mieście. To także dostęp do służby zdrowia i dobrze funkcjonujący szpital. Zapewniamy bezpieczeństwo – w mieście jest monitoring, możemy pochwalić się dobra współpraca z policją. Największy nacisk położyliśmy na drogi. Wejherowo jest miastem wyróżniającym się pod względem zabytków, może zainteresować mieszkańców i turystów. Tutaj warto pospacerować uliczkami, odpocząć, pozwiedzać.

Budżet 2009 roku był budżetem, który zbliżył nas do tej wizji. Przeznaczono w nim najwięcej, jak do tej pory na inwestycje, bo ponad 30 mln zł. Dla nas był to ogromny sukces, że pomimo sytuacji w jakiej znalazła się Europa, my przeznaczyliśmy tak wysoka kwotę na inwestycje w mieście – drogowe, oświatowe, rekreacyjne. Rozpoczęliśmy budowę centrum kultury. Budżet, który dał możliwość rewitalizacji śródmieścia, czyli upiększenia ścisłego centrum naszego miasta. Budżet, który pokazał, że mamy wspaniały park, do którego odwiedzenia zachęcamy mieszkańców i turystów. To budżet, z którego mimo trudnej sytuacji finansowej państwa, możemy być naprawdę dumni. Dlatego ze smutkiem przyjąłem informację części Rady Miasta, że postanowiła nie przegłosować go. To sprawozdanie jest bardzo obszerne i do którego zakradły się drobne nieścisłości. Szkoda, że dopiero dzisiaj usłyszałem, że są jakieś uwagi. Można byłoby to przecież na komisjach zasygnalizować, dzisiaj nie byłoby tej dyskusji. Cieszę się, że rok 2009 nie był stracony. Czuję wsparcie mieszkańców. Jeżeli zaangażujemy się jeszcze bardziej przybliżymy się do tej wizji Wejherowa pięknego, przyjaznego, z wieloma nowoczesnymi inwestycjami. Dziękuję mieszkańcom, którzy dają nam taką szansę realizowania wizji Wejherowa.

 

GB 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020