Próbowali wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych metodą na wnuczka

Środa, 13 Grudzień 2017
Wejherowo

Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów. Wczoraj odnotowaliśmy kolejną taką sytuację, podczas których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych. Kobieta jednak nie dała się oszukać i zapytała wnuczki o datę jej urodzenia. Po tym pytaniu oszustka szybko rozłączyła się.

Przedwczoraj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o tym, że doszło do próby oszustwa metodą „na funkcjonariusza” oraz na „wnuczka”. Z przekazu telefonicznego wynikało, że na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza i poinformował, że doszło do poważnego wypadku z winy wnuczki i trzeba przygotować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podczas rozmowy, kobietę którą ogarnęły wątpliwości, poprosiła o umożliwienie rozmowy z wnuczką. Gdy usłyszała damski głos, aby potwierdzić tożsamość poprosiła rozmówczynię o podanie daty urodzenia. Wtedy rozmowa urwała się.

W tym przypadku na szczęście nie doszło do przekazania żadnych pieniędzy.

Apelujemy, zwłaszcza do osób starszych – nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za policjanta, funkcjonariusza CBŚ. Policja tak nie działa! Funkcjonariusze nigdy nie proszą ani nie żądają pieniędzy.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Komentarze
Reklama