Przebudowa sieci energetycznej na ulicy Śmiechowskiej w Wejherowie

Piątek, 3 Styczeń 2014
Wejherowo

Na ul. Śmiechowskiej rozpoczęła się przebudowa sieci energetycznej z nadziemnej w podziemną wraz z wymianą latarni ulicznych.

Zakład Energetyczny nie chciał zrealizować tego zadania w czasie, gdy Miasto wykonywało projekt modernizacji ul. Śmiechowskiej z uwagi na to, że sieć energetyczna nie była zamortyzowana. Wykonanie tych robót przez Miasto, stało się możliwe dzięki środkom, które pojawiły się z oszczędności po przetargu na modernizację ul. Śmiechowskiej. Miasto podjęło wówczas decyzję o wykonaniu dodatkowych prac na tej ulicy z własnych środków. Przebudowa pozwoli na kompleksową zmianę wyglądu ulicy i jakość oświetlenia.

Przygotowanie projektu, uzyskanie uzgodnień i zezwoleń na budowę trwało do listopada 2013 r. Następnie, zgodnie z przepisami, w drodze kolejnego przetargu wyłoniliśmy wykonawcę przebudowy sieci energetycznej na ul. Śmiechowskiej.

Przepisy firmy Energa będącej gestorem sieci i warunki techniczne dokonywania tych przełączeń, pozwalają tylko na etapową realizację tego zadania. Zakończenie planowane jest na kwiecień 2014 r.

Przebudowa będzie polegała również na przełączaniu domów mieszkalnych z sieci napowietrznej na sieć podziemną.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020