Przegrana na koniec zgrupowania

Niedziela, 22 Lipiec 2012
Wejherowo

W sobotę 21 lipca WKS Gryf Orlex zakończył swoje zgrupowanie w Choszcznie. Ostatnim meczem kontrolnym jaki rozegrali podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego było spotkanie z Ekstraklasowym beniaminkiem - Pogonią Szczecin. Mimo dobrej postawy wejherowianie musieli uznać wyższość drużyny ze Szczecina.

Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Pogoni Szczecin. Należy jednak pochwalić wejherowkich piłkarzy za zaangażowanie w grę. Gra wejherowskiej drużyny daje duże nadzieje patrząc na zbliżające się rozgrywki ligowe. Piłkarze WKS Gryf Orlex wykazują wzrastającą formę.

Pogoń Szczecin od początku osiągnęła przewagę, długo utrzymywali się przy piłce. Olbrzymie zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, egzekwowanych przez Ediego Andradinę.

Mimo nerwowego początku spotkania, z każdą minutą wejherowianie grali coraz lepiej. Nękali gospodarzy licznymi kontratakami. Bliscy strzelenia goli byli Kołc i Siemaszko. W pierwszej połowie spotkania bramki jednak nie padły.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 59 minucie. Strzałem do pustej bramki popisał się Diousse. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz żółto-czarnych, który wyszedł przed pole karne. Wynik spotkanie ustalił Wiśniewski po strzela głową. Gryfici jednak mieli szansę na wyrównanie. Swoich sytuacji nie wykorzystali Stefanowicz, Kołc, Krzemiński.

Po przyjeździe wejherowian czeka 2 dni odpoczynku, a już w środę w Gniewinie o 18.00 spotkanie z kolejnym Esktraklasowym zespołem - Lechią Gdańsk.