Punkt wywieziony z Częstochowy

Sobota, 20 Październik 2012
Wejherowo

W sobotnie popołudnie WKS Gryf ORLEX Wejherowo rozgrywał wyjazdowe spotkanie z zespołem z Częstochowy. Wejherowianom w ostatnich minutach meczu udało się zdobyć gola i tym samym przywieźć jeden punkt. Bramkę dla podopiecznych Dariusza Mierzejewskiego zdobył Przemysław Kostuch z rzutu karnego.

W meczu przez dłuższy czas nie padła żadna bramka. W pierwszej połowie obie drużyny stwarzały sobie okazje do strzelenia gola, jednak żadna ze stron nie była w stanie umieścić piłki w bramce. Przed olbrzymią szansą znalazł się Patryk Szlas. Napastnik żółto-czarnych był w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Swoje szanse mieli również Siemaczko oraz Gicewicz.

Druga połowa to gra przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Gospodarze w 70 minucie zdobywają gola po strzela Diega. Wszystko wskazywało, że taki wynik utrzyma się do końca spotkania jednak w 87 minucie spotkania sędzie podyktował rzut karny dla wejherowian. Pewnie swoją okazję wykorzystał Przemysław Kostuch zdobywając wyrównującą bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Raków Częstochowa - WKS Gryf ORLEX Wejherowo 1:1