Rafał Karcz Zawodowym Mistrzem Polski

Poniedziałek, 31 Maj 2010

30 maja w Pułtusku, podczas Zawodowej Gali Kickboxingu „Runda Zero Fight Night”, trener KTS-K „Fight Zone” Wejherowo (www.fightzone.pl), zawodnik grupy promującej ElstarkPromotion  Pana Janusza Stark (www.elstarkteam.pl) wywalczył tytuł Zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu full contact w wadze do 54 kg.

Walka toczyła się na dystansie 5 rund. Jak zapowiadano była trudna i bardzo wyrównana, gdyż sędziowie orzekli niejednogłośną decyzję – 2:1 na korzyść Karcza. Rafał Karcz jak zwykle dążył do walki z kontry, nie wdając się w „bójki” z silniejszym jeżeli chodzi o techniki ręczne przeciwnikiem. Starał się celnie trafiać pojedynczymi technikami i „zbierać punkty”. Kowalczyk z kolei widział swoją szansę w wymianach, na co nie pozwalał mu wejherowski zawodnik, trzymając zawodnika z Klubu Politechnika Lublin na dystans, starając się wykonywać przy tym skomplikowane techniki nożne.

W jednej z rund Rafał Karcz był liczony do 8, ze względu na kopnięcie jak się wydawało poniżej pasa, sędzia zinterpretował to jednak jako silne kopnięcie w brzuch, po którym Wejherowianin osłabł. Sekundanci (Mateusz Zieliński i Tomek Myszewski) jednak szybko zmobilizowali reprezentanta Wejherowa do dalszej walki. Ta runda była zapewne dla Kowalczyka.

W 4 rundzie siły opadły, Karcz zdeprymowany przez poważną kontuzję stopy, musiał spróbować swoich sił w wymianie. Niektóre bezpośrednie starcia były zdecydowanie dla Kowalczyka, jednak ostatnia runda to przewaga Karcza – zarówno w nożnych jak ręcznych technikach w kontrze i rzadkich już z powodu zmęczenia atakach.

Rafał Karcz serdecznie dziękuje: miastu Wejherowo – za pomoc w przygotowaniach do walki, GOSRiT Luzino – za nieodpłatne udostępnienie sali treningowej i siłowni, firmie Elstark – głównemu Sponsorowi, który pokrył część kosztów związanych z przygotowaniami do walki. Największe jednak podziękowania dla Mateusza Zielińskiego, który wkłada dużo pracy i poświęca wiele czasu na treningi z Rafałem Karczem.

Do następnych walk Rafał Karcz będzie potrzebował jednak już profesjonalnego zaplecza – m.in. odnowy biologicznej, konsultacji szkoleniowych, np. z trenerem od technik bokserskich itp. Być może jeszcze w tym roku kolejna walka zawodowa Wejherowianina.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020