Reda: 22-latek odpowie za kradzież paliwa i kierowanie bez uprawnień

Środa, 26 Luty 2014
Reda

Policjanci z Redy zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który zatankował paliwo na jednej z stacji paliw w powiecie puckim i odjechał, nie płacąc Sprawca kradzieży, chcąc uniknąć kontroli drogowej, uciekał przed funkcjonariuszami. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany, kierował samochodem bez uprawnień oraz wprowadzał mundurowych w błąd co do swojej tożsamości. Najbliższe 6 miesięcy spędzi za kratami.

Wczoraj około godziny 10:00 dyżurny Komisariatu Policji w Redzie otrzymał informację od policjantów z Pucka o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w powiecie. Z informacji wynikało, że paliwo na kwotę ponad 300 zł ukradł mężczyzna, który poruszał się matizem i jechał w kierunku Redy.

W chwilę po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zauważyli wskazany samochód i dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący zaczął uciekać i po krótkim pościgu został zatrzymany ul. Gdańskiej w Redzie, przez funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu.

Policjanci ustalili, że 22-latek ukradzione 60 litrów paliwa zatankował do kanistrów, które przewoził na tylnym siedzeniu samochodu. Okazało się, mężczyzna był poszukiwany by odbyć karę pozbawienia wolności oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo samochód, którym jechał miał kradzione tablice rejestracyjne, a 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Podczas legitymowania przez policjantów, mężczyzna wprowadzał ich w błąd, co do swojej tożsamości.

Zatrzymany 22-latek został ukarany mandatami karnymi za kradzież paliwa, kierowanie samochodem bez uprawnień oraz wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Następnie został przekazany mundurowym z Gdańska. Teraz najbliższe 6 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym lub Areszcie Śledczym.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Białe flagi na gdyńskich plażach

Białe flagi na gdyńskich plażach

Wtorek, 30 Czerwiec 2020
Znamy nową datę Gdynia Sailing Days!

Znamy nową datę Gdynia Sailing Days!

Piątek, 26 Czerwiec 2020