Reda: Policjanci zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych

Wtorek, 6 Czerwiec 2017
Reda

Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z chojnicką służbą celną zabezpieczyli na terenie Redy 3 nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 36 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, które mówią, że podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.

W minionym tygodniu policjanci z komendy powiatowej w Wejherowie zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Referatu Kontroli Celno-Skarbowej w Chojnicach ujawnili w Redzie w jednym z lokali trzy nielegalne automaty do gier. Była to już druga akcja wejherowskich policjantów. Dwa tygodnie temu mundurowi zabezpieczali 6 automatów do gier w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni. Wartość jednego automatu jest szacowana na kwotę 12 tys. zł. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020