Redzianin, który wjechał w tłum ludzi na Monciaku przebywa w szpitalu psychiatrycznym

Poniedziałek, 25 Sierpień 2014
Reda

Mężczyzna, który w nocy 19 lipca wjechał hondą w spacerowiczów na sopockim deptaku, raniąc 23 osoby, nie był pod wpływem leków - wynika z ustaleń biegłych. Wcześniej psychiatrzy orzekli, że mężczyzna jest chory psychicznie i w chwili wypadku był niepoczytalny.

Jak wykazały badania 32-latek, który wjechał w 19 lipca w spacerowiczów na sopockim molo raniąc 23 osoby nie był pod wpływem leków. Prowadzone będą jednak kolejne badania toksykologiczne.

Wcześniejsze badania krwi i moczu mężczyzny wykazały, że w momencie wypadku sprawca nie był też pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Natomiast badanie przeprowadzone przez biegłych psychiatrów zakończyły się orzeczeniem, że mężczyzna jest chory psychicznie i z tego powodu w momencie wypadku był niepoczytalny: nie miał zdolności rozumienia i pokierowania swoim postępowaniem. Biegli w swej opinii wskazali na konieczność dalszej izolacji mężczyzny i jego leczenia.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, badania wykazały, iż w momencie zdarzenia Michał L. nie był pod wpływem leków czynnych farmakologicznie, w tym np. leków antydepresyjnych czy psychotropowych, które mogły mieć wpływ na jego zachowanie.

Natomiast badanie przeprowadzone przez biegłych psychiatrów zakończyło się orzeczeniem, że mężczyzna jest chory psychicznie i z tego powodu w momencie wypadku był niepoczytalny (nie miał zdolności rozumienia i pokierowania swoim postępowaniem). Biegli w swej opinii wskazali na konieczność dalszej izolacji 32-latka i jego leczenia.

Według przepisów, osoba, która pod wpływem choroby psychicznej popełniła przestępstwo, nie odpowiada za nie karnie.

Przypomnijmy, że wieczorem 19 lipca kierowana przez 32-latka honda wjechała w spacerowiczów na sopockim deptaku oraz molo. Według przytaczanych przez lokalne media relacji świadków, auto mogło poruszać się z prędkością 100-120 km/h. Zanim samochód zatrzymał się, uderzając w ławkę, poszkodowane zostały 23 osoby.

Mężczyzna został zatrzymany na miejscu przez świadków zdarzenia i przekazany policji. W tej chwili przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020