Rezerwy Gryfa wciąż niepokonane

Środa, 16 Wrzesień 2009

W niedzielne przedpołudnie Gryf II Orlex, odbył niedaleki wyjazdowy mecz nieopodal Wejherowa w Kochanowie z rozgrywającym tam swoje mecze liderem klasy A grupy I Wikędem Kębłowo. Mecz pierwszych w tabeli gospodarzy z wiceliderem z Wejherowa był bardzo interesującym spotkaniem, na które przyyła spora ilość kibiców.

Wikęd dość szybko objął prowadzenie, już w 9 minucie bramkarz Gryfa II Musiakowski musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale i drobnej zmyłce spowodowanej nierówną murawą. Pierwsza połowa zakończyła sie prowadzeniem gospodarzy, mimo iż to nie oni byli optycznie strona lepszą. W drugiej połowie zdecydowanie lepszą sktecznością popisali się podopieczni Wojciecha Borka. Tuz po rozpoczęciu meczu w 47 minucie w polu karnym faulowany był Kurdziel, a jedenastkę pewnie wykorzystał Rompca. Gryf nie przestawał walczyć o zwycięstwo i kolejną bramkę zdobył w 72 minucie po bardzo ładnym i mocnym strzale Sumionki z okolo 25 metrów. Więcej bramek w tym meczu nie zdobyto i trzy punkty powedrowały do Wejherowa. Tym samym po trzech kolejkach Gryf II Orlex Wejherowo został samotnym liderem w lidze z kompletem punktów. W najbliższy weekend w Wejherowie obejrzymy bardzo ciekawy mecz z sąsiadami z Luzina, z którymi Gryf II rozgrywał mecze w B-klasie. Juz teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz.Wikęd Kębłowo - Gryf II Orlex Wejherowo 1:2 (1:0)Wikęd: 9' (1:0)Gryf II Orlex: 47' Rompca (k), 72'Sumionkaskład Gryfa II: Musiakowski - Bąkowski, Kaleta, Michalak, Sumionka (77' Wicon), Brzeski, Rompca (75' Klein), Kurdziel, Malinowski, Czarnocki (65' Tomecki), Kostuch