Rezerwy Lechii lepsze od Gryfa, rezerwy Gryfa lepsze od Mrzezina

Niedziela, 1 Kwiecień 2012
Wejherowo

W sobotę 31 marca mecz rozgrywał II zespół Gryfa Wejherowo. Spotkanie zakończyło się wygraną wejherowian 4:3.

W niedzielę 1 kwietnia zostało rozegrane ostatnie spotkanie 20 kolejki III Ligi. Rezerwy Lechii podejmowały rewelację Pucharu Polski Gryf Orlex Wejherowo. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0, żółto-czarnym nie udało się powtórzyć wyniku z jesieni kiedy to na własnym boisku wygrali 2:1.

W zespole biało-zielonych zagrało kilku zawodników mających za sobą występy w Ekstraklasie. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak w 45 minucie Duda wyciągał piłkę z własnej bramki.

Po zmianie stron goście chcieli jak najszybciej odrobić straty, jednak mecz potoczył się zupełnie inaczej i to Lechiści podwyższyli wynik na 2:0. Od tego momentu odmieniła się gra zespołu z Wejherowa i zaczęli stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. Swoich szans nie wykorzystali Kostuch, Toporkieiwcz oraz Gicewicz.

Podsumowując mijający weekend układ tabeli III ligi nie uległ zmianie. Liderem pozostaje Kotwica Kołobrzeg z dorobkiem 44 pkt., drugi Orkan Rumia posiada 42 pkt., trzeci Gryf Wejherowo ma 39pkt.