Rozbudowa sieci monitoringu miejskiego w Wejherowie

Środa, 26 Luty 2014
Wejherowo

Urząd Miejski w Wejherowie podpisał umowę z firmą Textel na zaprojektowanie i rozbudowę światłowodu na terenie Wejherowa, na którym funkcjonuje sieć monitoringu miejskiego.

Sekretarz miasta Bogusław Suwara informuje, że podpisana umowa jest III etapem rozbudowy światłowodu. Pierwszy etap umożliwił połączenie Komendy Powiatowej Policji z ratuszem w celu rozbudowy stanowiska dowodzenia monitoringu miejskiego na terenie policji i rozbudowy sieci monitoringu w ratuszu. Drugi etap obejmował połączenie kamer miejskich znajdujących się na terenie miasta i kalwarii z istniejącą siecią światłowodową. Obecny etap posłuży nie tylko do rozbudowy sieci monitoringu, ale również połączenia jednostek administracyjnych miasta i szkół samorządowych. Miasto zamierza na tej sieci budować także bezpłatny internet poprzez wifi w miejscach publicznych dla mieszkańców i turystów oraz innych osób przebywających czasowo na terenie Wejherowa.

- Budowana sieć światłowodowa zaczyna się i kończy na ratuszu i obejmie pętlą całe Wejherowo – mówi Bogusław Suwara dodając, że od strony południowo-wschodniej sieć ta sięgać będzie do Węzła Zryw, a następnie poprzez ul. Necla pójdzie północną stroną miasta a przez Węzeł Kwiatowa wróci do Śródmieścia. - Generalnie dzięki podjętym pracom zostanie podłączonych do monitoringu miejskiego dodatkowych 6 kamer. Rozbudujemy też w sposób nowoczesny obecną centralę znajdującą się w Straży Miejskiej, co pozwoli na podłączenie nowych kamer wizyjnych.

Jak zapewnia sekretarz miasta koszt budowy światłowodu nie jest już tak drogą inwestycją jak dawniej, dlatego obecnie warto było podjąć to zadanie. Koszt realizacji umowy wynosi ok. 195 tys. zł brutto. Jest to kilka odcinków światłowodu biegnących w nierzadko ścisłym centrum miasta i trudnych miejscach. Pierwsze prace techniczne ruszą na przełomie marca i kwietnia br. i powinny zostać ukończone do końca bieżącego półrocza.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020