Rozmowa z Marcinem Laskowskim

Poniedziałek, 5 Marzec 2012
Wejherowo

Rozmowa z Marcinem Laskowskim, Przewodniczącym Rady Rodziców przy sekcji kickboxingu i sztuk walki KTS-K "Fight Zone", właścicielem Zakładu elektryki pojazdowej na ul. Ofiar Piaśnicy 17 w Wejherowie.

Zobacz również: Zarząd Gryfa dogadał się z kibicami

MT: Od sezonu 2011/2012 działa Pan czynnie przy Radzie Rodziców sekcji młodszej Klubu "Fight Zone". Co Pana skłoniło do tego, aby wspomagać Klub i działać w jednej z prężniej działających sekcji sztuk i sportów walki w Polsce?

ML: Najważniejszym aspektem, który przekonał mnie do współpracy z naszym klubem było to, że widziałem jak ochoczo i z zainteresowaniem mój syn chodził na treningi. Widziałem, że bardzo zależy Oliwerowi na tych zajęciach ,gdzie oprócz nauki sztuki walki , znalazł kolegów i koleżanki którzy okazali się jedną zgraną drużyną.

MT: Oprócz tego, że pomaga Pan w Klubie jako rodzic, jest Pan także Sponsorem Klubu. Ostatnio wspomógł Pan kilka wyjazdów, czy uważa Pan, że warto pomagać i wspierać inicjatywę Klubu "Fight Zone", mającą na celu szkolenie i promocję sztuk i sportów walki?

ML: Na pewno warto wspomagać nasz klub. Promowanie sportu jest bardzo ważne, a mimo tego jest tak mało sponsorów. Sponsorzy wolą inwestować w sporty zespołowe, a nie wiedzą ile mogą mieć korzyści ze wsperania Klubu Sportów Walki "Fight Zone". Od ponad roku wspieram dzieci i młodzież z tego Klubu.

Zobacz również: Milion osób dowie się o Wejherowie

MT: Jest Pan ojcem Oliwera i Ines. Oliwer systematycznie uczęszcza na treningi do KTS-K "Fight Zone", Ines również już miała styczność z zajęciami w Fight Zone. Czy widzi Pan pozytywne aspekty treningu swoich dzieci? Jak oddziałowuje to na Pana dzieci?

ML: Treningi to same superlatywy dla dzieci .oprócz zajęć typowo technicznych są zajęcia ogólnorozwojowe ,gry zespołowe i przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzieci uczą się systematyczności,dyscypliny,a także pracy zespołowej i wzajemnej rywalizacji sportowej ,która pokazuje dzieciom że nie można się cieszyć tylko z wygranej, ale trzeba się umieć pogodzić z porażką. Widzę, że dzieci mają możliwość się rozwijać i im samym na tym zależy.

MT: Jest Pan właścicielem Zakładu Elektryki Pojazdowej. Pracuje Pan, jest mężem i ojcem. Jak Pan znajduje czas aby jeszcze angażować się w działalność sportową w "Fight Zone"? Czy nie uważa Pan, że kickboxing i sporty walki to za brtualny sport dla dzieci i młodzieży?

ML: Jeśli chodzi o czas to każdy z nas powinien znaleźć go troszkę dla naszych pociech .treningi prowadzone są w godzinach wieczornych. Czy ten sport dla dzieci jest brutalny? To myślenie zdecydowanie błędne. Sztuki i sporty walki kształtują charakter dzieci, uczą dyscypliny. Na zajęciach najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o zawody sportowe, dzieci mają pełen zestaw ochraniaczy, co minimalizuje jakiekolwiek kontuzje do minimum.

Zobacz również: Forever King of Pop - trwający ponad dwie godziny musical

MT: Ostatnio uczestniczył Pan w wyjeździe do Ciepłowodów, gdzie był Pan świadkiem sukcesu młodych zawodników Rafała Karcza. Zdobyliście 19 medali, jak to obserwuje się z zewnątrz?Czy czuł Pan się członkiem tej zgranej drużyny?Jak Pan ocenia pracę trenerską Rafała Karcza?Jak Pan ocenia start swojego syna, Oliwera, który znalazł się wśród najlepszych zawodników w kraju na tych Mistrzostwach?

ML: Oczywiście, że czułem się jak członek zespołu i chyba jeszcze bardziej jak oni, przeżywałem start każdego zawodnika, a w szczególności mojego syna Oliwera, kóry na tych zawodach zdołał wywalczyć 4 miejsce. Jeśli chodzi o pracę trenera, to uważam, że jest ona na bardzo wysokim poziomie ,a do tego nie nazwałbym tego pracą, a  bardziej pasją bo pan Karcz oprócz wysiłku fizycznego i merytorycznego, to wkłada w treningi dużo serca co jest widoczne.

MT: Jak zachęciłby Pan innych rodziców do tego aby przyjść na trening do KTS-K "Fight Zone" ze swoimi pociechami?

ML: Uważam, że na zajęcia trzeba po prostu przyjść i poczuć klimat, który panuje na treningach, to nikogo nie będzie trzeba zachęcać .

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020