Rumia: Policjanci zatrzymali kobietę, poszukiwaną listem gończym

Wtorek, 16 Lipiec 2013
Rumia

Policjanci zatrzymali kobietę, poszukiwaną listem gończym- ukrywającą się przed organami ścigania. 41-latka poszukiwana była za oszustwa, których się dopuściła w 2001 roku. W ostatnim czasie przebywała w Szwecji. Przyjechała do Polski zobaczyć się z rodziną. Najbliższy rok poszukiwana spędzi za kratkami.

Kobieta od 2001 roku fałszowała dokumentację potrzebną do wypłacania pieniędzy z  książeczek oszczędnościowych. Oprócz tego popełniła także inne oszustwa.

41-latka od tego czasu ukrywała się przed organami ścigania. Informacje o  poszukiwaniach zostały przekazane do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), który jest największą w Europie bazą danych, w której generowane  są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.   

Wczoraj kryminalni z Rumi wraz z dzielnicowymi przed południem zatrzymali 41-latkę ukrywającą się przez ostatnich 6 lat. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwana listem gończym, przyjechała zobaczyć się z rodziną. Dziś miała wracać do Szwecji, gdzie ostatnio najprawdopodobniej zamieszkiwała.

Poszukiwana już trafiła do aresztu, tam też spędzi najbliższy rok.

Komentarze
Reklama