Rumia: W Zagórskiej Strudze przybyło ryb

Wtorek, 8 Maj 2018
Rumia

Około 1450 sztuk pstrąga potokowego – tyle właśnie ryb zostało wpuszczonych we wtorek (8 maja) do Zagórskiej Strugi. Działanie jest finansowane przez Urząd Miasta Rumi.

Zarybianie Zagórskiej Strugi realizowane jest cyklicznie, wiosną lub latem, od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W przedsięwzięcie, oprócz gminy, zaangażowany jest Polski Związek Wędkarski, a dokładniej koło wędkarskie „Rumia”. Zdarza się, że tutejsi wędkarze działają w tym zakresie również na własną rękę.

Tym razem do lokalnej rzeki wpłynęło około 1450 sztuk pstrąga potokowego, a każda z ryb mierzyła od kilku do kilkunastu centymetrów. Pochodzą one z lokalnej hodowli, która jako jedyna znajduje się na cieku. Oznacza to, że wypuszczone na wolność drapieżniki od początku chowu przebywały w wodach Zagórskiej Strugi, co znacznie ułatwia im aklimatyzację.

Należy pamiętać, że w wodach, będących w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego, obowiązują określone regulacje, dotyczące ochrony pstrąga potokowego. Osoby dopuszczające się nielegalnego połowu ryb, w zależności od ich wartości, popełniają wykroczenie lub przestępstwo.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020