Rumianki przegrały w Sopocie

Wtorek, 20 Kwiecień 2010

W pierwszym meczu finału pierwszej ligi siatkarek Trefla Sopot pokonał EC Wybrzeże TPS Rumia 3:1 (25:17, 25:22, 23:25, 25:15).

W pierwszym secie zdecydowanie lepiej i dokładniej grały siatkarki Trefla co dało im pewne zwycięstwo pierwsze partii 25:17. Początek drugiego seta również rozpoczął się zdecydowaną przewagą zawodniczek z Sopotu. Przy stanie 11:5 libero TPS-u Michalina Jagodzińska doznała kontuzji i została zniesiona z parkietu na noszach. Krótka przerwa związana z kontuzją rumskiej libero dobrze wpłynęła na zespół TPS-u, który wrócił do gry i zaczął walczyć. Niestety nie udało się wygrać drugiego seta i było już 2:0 dla Trefla.

To co nie udało się zawodniczką TPS-u w drugim secie udało się w trzecim, dając jeszcze cień szansy na zwycięstwo. Czwarty set okazał się podobny do pierwszego, Sopocianki od samego początku prowadziły i w ostateczności wygrały różnicą 10 punktów./foto: archiwum tpsrumia.pl/

TREFL: Gorszyniecka, Sołodkowicz, Rzenno, Naczk, Kruk, Kaliszuk, Śliwa, Szymańska, Reimus, Toborek, Nuszel TPS: Theis, Skorupa, Kasprzak, Hohn, Brodacka, Lubera, Jagodzińska ,Szyjkowska