Samorządowcy MTK pod siatką

Wtorek, 7 Luty 2012
Powiat Wejherowski

Kolejny, czwarty turniej piłki siatkowej radnych i pracowników samorządowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego (Rumia, Reda, Wejherowo) został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie. Turniej wygrali gospodarze.

W poprzednich trzech turniejach zwyciężyli rumianie. Do czwartego turnieju mocno trenowali zawodnicy z Redy i Wejherowa, chcąc złamać hegemonię samorządowców Rumi.
Pierwszy mecz pomiędzy Redą a Rumią pokazał, że ciężki trening przynosi efekty, początek był wyrównany, ale od połowy pierwszego seta zaczęła wzrastać przewaga gospodarzy. Zwycięstwo 2:0 przypadło redzianom. W drugim meczu spotkały się drużyny Rumi i Wejherowa, po wyrównanym spotkaniu zwycięstwo 2:0 przypadło zawodnikom z Wejherowa. Ostatni mecz był więc meczem finałowym, zwycięstwo w pierwszym secie ważyło się do ostatnich piłek, walczono punkt za punkt, najlepiej odzwierciedlają to punkty w secie: 15:15; 19:19; 23:23; 26:26; ale końcówka należała do drużyny z Redy, wygrana 28:26. W drugim secie redzianie poszli za ciosem wygrywając do 16, tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju zdobywając okolicznościowy puchar, przed Wejherowem i Rumią. Wszystkie mecze sędziował Arkadiusz Janior.
Po zakończeniu turnieju zadecydowano o kontynuowaniu siatkarskich spotkań, ale także o rozszerzeniu spotkań i rywalizacji o  kolejne dyscypliny.