Skromne zwycięstwo z młodzieżą Arki

Niedziela, 1 Sierpień 2010

Po trafieniu Radosława Roeske Orkan pokonał zespół Młodej Ekstraklasy Arki Gdynia 1:0. Ostatni spring przed startem rozgrywek ligowych rumianie rozegrają na własnym stadionie w najbliższą sobotę z Gryfem 2009 Tczew.

Spotkanie z Arką rozpoczęło się od akcji aktywnego przez całe spotkanie Błażeja Adamusa. W efekcie już w pierwszej minucie Orkan wykonywał rzut rożny. Po dobrym początku, mecz wyrównał się. Aktywnie grający gdynianie skutecznie utrudniali Orkanowi stworzenie sytuacji strzeleckich, sami jednak również nie zagrażali bramce strzeżonej przez Kamila Biecke, a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jeszcze przed przerwą sam przed bramkarzem Arki znalazł się Marek Pieper. Goalkeeper gości zażegnał jednak niebezpieczeństwo skracając kąt uderzenia. Po przerwie zmiany przeprowadzone przez trenera Nicińskiego wniosły więcej ożywienia w grze Orkana. Rumianie kilkakrotnie stworzyli sytuacje strzeleckie. Skutecznością popisał się Radosław Roeske, którego uderzenie w 54 minucie dało gospodarzom prowadzenie. Goście mieli jedną stuprocentową okazję do wyrównania. Świetnie spisał się jednak Jakub Walkowski broniąc strzał z kilku metrów. Ostatnim sprawdzianem Orkana przed meczem ligowym z Gryfem Wejherowo (niedziela, 15 sierpnia, godz. 17) będzie sparing z Gryfem 2009 Tczew. Mecz odbędzie się na stadionie w Rumi w najbliższą sobotę o godz. 17 Orkan: Biecke – Fera, Urbaniak, Krauze, Kowol – Smarzyński, Beyl, Banaczek, Adamus – Pieper, Kazimierczak. Po przerwie zagrali także: Walkowski, Kazubowski, Skwiercz, Kowalczyk, Szweda, Stępień, Roeske, Dziubiński.