Sondaż wyborczy Radio Gdańsk: Krzysztof Hildebrandt liderem!

Środa, 12 Listopad 2014
Wejherowo

Kandydaci na Prezydenta Wejherowa: Krzysztof Hildebrandt, Jacek Gafka, Aleksander Lewandowski i Marek Kurowski wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki w Filharmonii Kaszubskiej. Przed debatą Radio Gdańsk zaprezentowało sondaż przedwyborczy, który na zlecenie radia przeprowadził  w Wejherowie renomowany Instytut Homo Homini. 

Zgodnie z sondażem poparcie mieszkańców Wejherowa dla kandydatów wygląda następująco:

  • Krzysztof Hildebrandt - 60,3 %
  • Jacek Gafka - 20,2%
  • Marek Kurowski - 3,5%
  • Aleksander Lewandowski - 2,4%
  • Niezdecydowani - 13,6 %

Powyższy sondaż potwierdza wysokie poparcie wejherowian i silną pozycję obecnego prezydenta Krzysztofa Hildebrandta. Wybory na prezydenta powinny rozstrzygnąć się z pierwszej turze.

Sztuczny tłok

Na kandydatów czekała pełna sala zwolenników, przy czym byli to w zdecydowanej większości kandydaci na radnych, rodziny i członkowie sztabów wyborczych poszczególnych komitetów wyborczych. Postronnych mieszkańców było kilku. Około 30-40 osób nie miało miejsc siedzących. Nieodpowiedzialnością wykazali się zwolennicy J.Gafki i Platformy Obywatelskiej, którzy zwoływali się na to spotkanie na Facebook’u podczas, gdy Radio Gdańsk wcześniej wyraźnie ustaliło z każdym kandydatem ile osób przyjdzie z jego komitetu (po 20-25) i dostosowało do tego salę.

evsmash-1415832963-2.jpg

W skutek celowego działania zwolenników Gafki i PO na sali było tłoczno i część osób wyrażała swoje niezadowolenie.

Kibole na debacie

Debata była bardzo emocjonująca i nie brakowało żenujących ekscesów. Grupa zwolenników Jacka Gafki z PO nie była liczna, ale za to bardzo hałaśliwa. Niestety, zachowywała się bardzo agresywnie, często wulgarnie. Okrzyki, gwizdy, wyzwiska czy wręcz chamskie zaczepki pod adresem prezydenta Krzysztofa Hildebrandta lub wyśmiewanie się z Aleksandra Lewandowskiego, nie mają nic wspólnego z poważaną debatą kandydatów na prezydenta i z zachowaniem kulturalnych ludzi na debacie o przyszłości miasta. Złamane zostały wszystkie zasady przyzwoitego zachowania. Niektórym zwolennikom Jacka Gafki pomyliły się chyba miejsca, gdyż zachowywali się jak kibole na stadionowych burdach. Wielka szkoda, gdyż debata była profesjonalnie prowadzona przez dziennikarzy Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego i mogła stać się przykładem demokratycznych mechanizmów, a tak dała tylko argumenty tym, co na wybory nie chodzą, bo nie lubią nienawiści w polityce. 

Złe świadectwo

Zwolennicy Jacka Gafki i Platformy Obywatelskiej takim zachowaniem podczas debaty sami wystawili mu fatalne świadectwo. J.Gafka przez ostatnie cztery lata w Radzie Miasta dał się poznać jako osoba kontrowersyjna, znana z agresji i ataków, co często kończyło się awanturami na sesjach.  Widocznie zachowanie na debacie to nie był przypadek. Niedawno J.Gafka powiedział, że w Wejherowie jest „fala nienawiści”, ale zapomniał dodać skąd się bierze. Po środowej debacie już wiemy, każdy mógł usłyszeć w radio lub zobaczyć na żywo w Filharmonii Kaszubskiej te nienawistne zachowania jego zwolenników. Pytanie: czy możemy pozwolić takim ludziom na rządzenie miastem?

evsmash-1415833038-5-1.jpg

Co powiedzieli kandydaci?

Gorąca atmosfera zdominowała spotkanie, ale była też część merytoryczna. Każdy z kandydatów zaprezentował swoje poglądy czy punkty z programu znane już wcześniej. Nie było nowych elementów. Najbardziej merytoryczny, wykazujący się najlepszą znajomością problemów Wejherowa i przede wszystkim patrzący realnie na miejskie sprawy był obecny prezydent Krzysztof Hildebrandt, który wypadł najlepiej na debacie. Krótko i dosyć rzeczowo starał się wypowiadać również Aleksander Lewandowski. 

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020