Spełniają marzenia, przy okazji pomagając innym

Poniedziałek, 3 Czerwiec 2019
Gdynia

Czy łatwo jest pogodzić pracę zawodową, rodzinę i pasję? Zdecydowanie nie, ale nie należy się poddawać. Klaudia Formella-Mróz (Gdynia) i Mariusz Królikowski (Wejherowo) spełniają swoje muzyczne marzenia i przekonują innych, że nigdy nie jest na to za późno.

Gitara akustyczna i wokal – to minimum formy, która wystarcza nam, aby na koncertach przekazać maksimum treści i emocji – mówi Klaudia.
Na co dzień pochłonięci pracą i życiem prywatnym, wieczorami tworzą i koncertują, odrywając siebie oraz swoich słuchaczy od codzienności. Teraz chcą podzielić się swoimi autorskimi utworami z szerszą publicznością i robią to w nieco nietypowy sposób – organizując zbiórkę crowdfundingową na nagranie płyty – po kilku dniach uzbierali już połowę kwoty. Jednak nie tylko o płytę tu chodzi. 
To oczywiste, że wspaniale jest spełniać własne marzenia, ale chcemy też podzielić się tą radością z innymi, wspierając zaprzyjaźnioną fundację Adapa z Gdyni – wspomina Klaudia.

Celem Fundacji jest wspieranie osób z autyzmem w zdobywaniu umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Podopiecznymi są osoby pełnoletnie, które wciąż uczą się funkcjonowania w społeczeństwie.

- 10% z każdej płyty to niewiele, ale trzeba pamiętać że na tej zbiórce nikt nie zarabia, tak naprawdę więc odstępujemy część środków do realizacji naszego celu i robimy to z ogromną przyjemnością – zaznacza Mariusz

Jeszcze bardziej cieszy mnie wspólny mini-projekt. Podopieczni Adapy w ramach zajęć klubu radiowca stworzyli słuchowisko pt. ‘Tajemnica wyspy”, a my będziemy mieli zaszczyt zapewnić sesję nagraniową, na której zarejestrujemy wraz z autorami piosenkę przewodnią. Okazana uwaga i czas są tak samo ważne jak wsparcie finansowe, może nawet ważniejsze, ale także ekscytujące, tym bardziej że będzie to nasza wspólna twórcza przygoda.

Osoby, które miały okazję poczuć intymny i kameralny klimat koncertów Klaudii i Mariusza, nagrania na płycie mogą nieco zaskoczyć. 
Zostaną one bowiem wzbogacone o dodatkowe instrumenty, nagrane przy udziale zaprzyjaźnionych muzyków (gitary, instrumenty smyczkowe, pianino). Dzięki temu płyta spełni wymagania stawiane utworom radiowym. Ważną rolę producenta płyty, pełnić będzie Rafał Lieder ze Special Studio, który specjalizuje się w muzyce hip-hopowej i ścieżkach dźwiękowych do reklam, jednak nieobce mu są produkcje w różnych stylach muzycznych. Jako gość na płycie pojawi się między innymi młody, zdolny producent muzyczny z Gdyni, mieszkający obecnie w Los Angeles - Rafał Maciejski

- W pewnym sensie jest to rodzaj próby dotarcia do szerszej publiczności, co pozwoliłoby nam w przyszłości zająć się muzyką na poważnie. Pod tym względem wzoruję się na stylu Eda Sheerana, który potrafi kreować akustyczne brzmienie na koncertach, ale jego płyty są pełnowartościowymi produktami rynku muzycznego , czyli zawierają szereg dodatków sprawiających że po prostu lepiej ich się słucha w innych miejscach niż sala koncertowa – podsumowuje Mariusz

Tylko do 9 czerwca można wesprzeć projekt i otrzymać w podziękowaniu płytę w wersji cyfrowej, czy CD. Projekt koordynuje gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, a inicjatywa powstała przy wsparciu programu Interreg Crowd-Fund-Port. Pomysł nagrania i wydania materiału w taki właśnie sposób Klaudia podsumowuje następująco:

- Prosimy Cię o wsparcie głównie w imieniu naszej muzyki, która bardzo nie chce umierać w szufladzie, a wręcz chce żyć własnym życiem w głowach słuchaczy, więc jeśli tylko nas wesprzesz, to ona odwdzięczy Ci się kilkoma miłymi chwilami.

Link do zbiórki

https://wspieram.to/klaudiaimariusz  

link do youtube

https://www.youtube.com/channel/UCOMvznvMuH3oykskWBBAO9w

Komentarze
Reklama