Spotkanie z Markiem Kamińskim

Niedziela, 25 Kwiecień 2010

Marek Kamiński to polski polarnik, żeglarz, podróżnik, fotograf, pisarz i przedsiębiorca. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu roku bez pomocy z zewnątrz: 23.05.1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27.12.1995 roku już samotnie zdobył biegun południowy. Zasłynął również z wyprawy na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem - Jasiem Melą. Jest to człowiek, który potrafi przeszczepić innym swoją pasję życia i chęć ciągłego, aktywnego poznawania świata. Jest założycielem „Instytutu Marka Kamińskiego” i  „Fundacji Marka Kamińskiego”.

"Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie, zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami”

Spotkanie z Markiem Kamińskim odbyło się w minioną sobotę w Powiatowej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań "Zrozumieć Świat"  

Wizyty podróżnika w Wejherowie nie należała do najdłuższych. Miało na celu promocję książki "Dotykanie Świata Marka Kamińskiego"- wywiad rzeka z Markiem Szymańskim. W trakcie spotkanie prowadzący czytał fragmenty książki, a Marek Kamiński na bieżąco komentował dany fragment. Były również pytania i udzielane odpowiedzi. Tradycyjnie na koniec odbyło się składanie autografów.

„(..)Człowieka czasami zabijają jego własne myśli. Bo jeżeli teraz jest ciężko i pomnożymy nasz wysiłek przez kolejnych sześćdziesiąt dni marszu, to możemy sobie łatwo wyobrazić, że nie damy rady. Psychika i wyobraźnia niweczą najlepsze plany, także w codziennym życiu. Bieguny nauczyły mnie, że trzeba cieszyć się sukcesami każdego dnia i myśleć o codzienności. Dopóki się idzie, dopóki człowiek ma całe nogi i ręce, to trzeba po prostu iść, a nie myśleć o tym, co się zdarzy i że „ja tego nie wytrzymam”(..)”  - fragment książki Marka Kamińskiego.

 

KB

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020