Stadion WKS Gryf ORLEX niebezpieczny

Czwartek, 20 Wrzesień 2012

Podczas ostatniego ligowego spotkania pomiędzy Gryfem ORLEX Wejherowo, a drużyną Chrobry Głogów można było się przekonać, że obiekt na Wzgórzu Wolności nie jest bezpieczny. Stadion wejherowskiego klubu nie jest należycie zabezpieczony przed wtargnięciem na teren obiektu kibiców.

W środę 19 września do Wejherowa zawitali kibice z Głogowa. Sympatycy głogowskiej drużyny byli wpuszczani na stadion specjalnym wejściem dla kibiców drużyny gości. Działo się to wszystko po rozpoczęciu spotkania. Fani nie mogąc się doczekać oglądania swojej drużyny zaczęli napierać na bramę znajdującą się w okolicach górnej płyty boiska. Siła była tak ogromna, że ogrodzenie zostało wyłamane i przyjezdni wbiegli na stadion. Do akcji wkroczyła ochrona, jednak nie potrafiła sobie poradzić z tą grupą. Inicjatywę przejęły jednostki policji, które wyprowadziły kibiców ze stadionu.

Władze wejherowskiego klubu pokazały, że nie mają odpowiednio zabezpieczonego obiektu, że nie potrafią sobie poradzić z tak skumulowanym atakiem kibiców. Do tego szwankuje organizacja. Tego typu incydent miał ostatni raz miejsce 2010 r. podczas meczu z Chojniczanką Chojnice. Wówczas kibice z Chojnic zostali wpuszczeni na stadion w trakcie drugiej połowy meczu. Wówczas również ochrona sobie nie poradziła i musiała interweniować policja.

Pan Prezes zamiast zająć się bezpieczeństwem na stadionie i organizacją imprez, tak by mogły przychodzić na mecze całe rodziny z dziećmi, woli zajmować się polityką i prowadzić manifestacje na rynku.

Komentarze
Reklama