Straż miejska na ratunek myszołowowi

Piątek, 1 Marzec 2013
Gdynia

Ten piękny i będący pod ochroną ptak został prawdopodobnie zaatakowany, ponieważ  osłabiony i ranny miał problemy z lataniem, czym  zwrócił uwagę spacerowiczów na Babich Dołach w Gdyni.

Zaalarmowali oni ekopatrol z gdyńskiej  Straży Miejskiej mówiąc o chorym orle, który natychmiast potrzebuje pomocy. Okazało się szybko , że domniemanym orłem jest myszołów, który oczekiwał na strażników siedząc na wiaderku na nadmorskim klifie, został przewieziony do lecznicy, gdzie troskliwie się nim zaopiekowano.

Pod fachową opiekę weterynarza trafiła też sówka, znaleziona przez strażników w okolicach ulicy Orłowskiej. Ptak leżał na parkingu pobliskiego  centrum handlowego, początkowo nie dawał oznak życia, potem gdy znalazł się w ciepłym pomieszczeniu, stopniowo doszedł do siebie i  chętnie pozował do zdjęć.

Na początku stycznia przypadkowi  przechodnie  zauważyli grubodzioba, który  uciekał przed atakującymi go  kotami w ogródku na Wzgórzu Św. Maksymiliana. Ten rzadko spotykany, o barwnym upierzeniu, chroniony  prawem ptak niechybnie zginąłby, gdyby nie szybka interwencja strażników, którzy znaleźli go w ogródku przy ul. Biskupa Dominika. Jak się okazało, ptak był nie tylko wycieńczony, miał również złamane skrzydło.

Nierzadko strażnicy jadą do łabędzi, które zdaniem zaniepokojonych mieszkańców przymarzają do lodu, co może stwarzać zagrożenie dla ich życia. Na miejscu okazuje się jednak, że ptaki po prostu trwają w bezruchu, żeby podczas niskich temperatur niepotrzebnie nie wydatkować energii.

Jednakże najczęściej strażnicy interweniują  w przypadku rannych, osłabionych gołębi, mew, jaskółek, kawek i jerzyków. Warto przypomnieć, że te ostatnie nie umieją same wzbić się do lotu, kiedy leżą na ziemi, wystarczy je podnieść i pomóc im wzlecieć, potem dadzą sobie radę same.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020