Sukces wejherowskich tancerzy

Poniedziałek, 15 Kwiecień 2013
Wejherowo

W miniony weekend (13 - 14 kwietnia) Gdańsku był jednym z najbardziej roztańczonych miast w Polsce. Ponad tysiąc młodych osób próbowało swych sił solo, w duetach, w mini formacjach, a także w formacjach tanecznych. Wszystko to z okazji II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent".

Organizatorami tanecznej rywalizacji byli: Akademia TALENT Renaty Grochowskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku i Fundacja WIEM I UMIEM. Miło nam poinformować, że po raz kolejny bardzo udane zaprezentowały się formacje taneczne działające przy Wejherowskim Centrum Kultury pod okiem instruktorki Elżbiety Czeszejko.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym w imprezie wzięło udział blisko 1400 tancerzy z całej Polski. W obecnej edycji było podobnie, a zgłoszenia zapłynęły m.in. ze Szczecina, Sławna, Sopotu, Lęborka i oczywiście Wejherowa.

Celem turnieju jest popularyzacja różnych stylów i technik tanecznych, konfrontacja umiejętności uczestników celem zdynamizowania ich indywidualnego rozwoju, kształtowanie charakteru młodych ludzi poprzez wdrażanie w rywalizację fair play, upowszechnianie atrakcyjnych form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska osób i grup zaangażowanych w rozwój talentów tanecznych.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat i od 16 lat, o przynależności do danej kategorii mini formacji i formacji decydował wiek 80 % składu zespołu, a o przynależności do danej kategorii wiekowej duetu wiek starszego tancerza duetu.

Kategorie taneczne, w którym mierzyli się tancerze:

- solo, duety, mini formacje (3 - 7 osób), formacje (powyżej 8 osób)

- disco dance, hip hop, show dance, taniec współczesny, inne formy tańca.

Warto zaznaczyć, iż najmłodsze 4-latki z formacji "Bąbelki mini" podczas tego turnieju zadebiutowały na scenie i już otrzymały wyróżnienie.

Pozostałe wyniki:

  • Bąbelki (kat. inne formy tańca do lat 8) - 3 miejsce
  • Baccarki (kat. inne formy tańca do lat 11) - 2 miejsce
  • Baccara junior (kat. hip hop do lat 11) - 3 miejsce
  • Baccara junior (kat. show dance do lat 11) - 3 miejsce
  • Baccara (kat. hip hop 12-15 lat) - 1 miejsce
  • Baccara (kat. disco dance) - 2 miejsce

Solówki:

  • Natalia Klawikowska (kat. show dance do lat 11) - 3 miejsce
  • Natalia Pranga (kat. show dance) - wyróżnienie
  • Oliwia Hebel (kat. hip hop do lat 11) - 1 miejsce
  • Nadia Narloch (kat. hip hop do lat 11) - 3 miejsce
  • Michalina Frankowska (kat. inne formy) - 1 miejsce
  • Ann Pospieszna (kat. hip hop 12-15) - 3 miejsce
  • Natalia Orchel (kat. hip hop 12-15) - 2 miejsce
  • Agata Bojke (kat. inne formy 12-15) - 2 miejsce
  • Weronika Dudek (kat. inne formy 12-15) - 2 miejsce
  • Zuzanna Cyman (kat. inne formy 12-15) - wyróżnienie
  • Julia Kurowska (kat. taniec współczesny 12-15) - wyróżnienie
  • Natalia Orchel (kat. taniec współczesny 12-15) - 3 miejsce

Duety:

  • Oliwia Hebel, Weronika Wenta (kat. show dance do lat 11) - wyróżnienie
  • Nadia Narloch, Klaudia Łuczak (kat. inne formy do lat 11) - wyróżnienie
  • Weronika Dudek, Zuzanna Cyman (kat. taniec współczesny) - 3 miejsce.
Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020