Świetny występ Akademii Piłki Siatkowej Rumia w Murowanej Goślinie

Wtorek, 17 Luty 2015
Rumia

Po pasjonującym spotkaniu Akademia Piłki Siatkowej Rumia pokonała na wyjeździe UKS Murowana Goślina dopisując do drugoligowej tabeli bardzo ważne punkty.

Od kilku tygodni drużyna z Rumi bardzo dobrze prezentowała się w meczach drugiej ligi. Nie przekładało się to zwycięstwa, a za dobre wrażenie w piłce siatkowej nie dopisuje się punktów do tabeli. W sobotę udało się rumiankom potwierdzić dobrą formę zwycięstwem. Jest ono tym bardziej cenne, bo odniesione nad rywalem sąsiadującym w ligowej tabeli.

W pierwszej rundzie UKS Murowana Goślina dość gładko wygrał w Rumi i prawdopodobnie wynik z listopada miał wpływ na postawę obu zespołów na początku sobotniej potyczki. Akademiczki wyszły na parkiet bardzo mocno zmotywowane i zaskoczyły determinacją gospodynie. Po serii trudnych zagrywek Oliwii Rudnik przyjezdne wyszły na prowadzenie 14:5 i wydawało się, że kontrolują przebieg gry i pierwszy set łatwo padnie ich łupem. Jednak goślinianki otrząsnęły się i podjęły walkę, co przyniosło efekt w postaci wyrównanej walki o każdą piłkę, a po kilku minutach strata miejscowych wynosiła tylko jeden punkt. Jednak rumianki w końcówce opanowały emocje i pewnie wygrały pierwszą partię.

Drugi set przebiegał według zbliżonego scenariusza, z tym że role się odwróciły. To gospodynie wyszły lepiej skoncentrowane i zdeterminowane. Akademiczki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie wyprowadzaniem skutecznych akcji. Mimo ofiarnej gry w obronie rumianki nie znalazły sposobu na rozpędzone zawodniczki UKS i druga odsłona padła łupem Murowanej Gośliny.

Trzecia partia miała bardziej wyrównany przebieg. Oba zespoły pokazywały pełnię swoich umiejętności, a doskonała gra blokiem i w obronie powodowała, że co chwilę oglądać mogliśmy długie emocjonujące wymiany. Był jeden element w którym Akademia Piłki Siatkowej Rumia zdecydowanie ustępowała przeciwniczkom. Siatkarki z Rumi psuły ogromną ilość zagrywek co znacząco ułatwiło zadanie gośliniankom, które objęły prowadzenie w meczu 2:1.

Od początku sezonu drużyna z Rumi wiele razy udowadniała, że sercem do walki i ambicją potrafi odwrócić przebieg spotkania. Tak było także w sobotę w Murowanej Goślinie. Gdy gospodynie przekonane były, że już złamały opór przeciwniczek i czwarty set będzie tylko formalnością, rumianki odszukały siły, aby podjąć walkę. Przestały się mylić w polu serwisowym, a dobre przyjęcie zagrywek gospodyń pozwoliło rozgrywającej Rumi Alicji Modrzejewskiej prowadzić urozmaiconą grą w ataku. Dodatkowo komfort jej pracy polegał na tym, że na boisku miała Magdalenę Orlicką, która w ataku był niemal bezbłędna. Jeśli do obrazu gry dołożyć bardzo skuteczną grę akademiczek w bloku i obronie to wyrównanie stanu spotkania i doprowadzenie do tie-breaka nie było zaskoczeniem.

W piątym secie wyrównana walka trwała tylko do zmiany stron, gdy gospodynie prowadziły 8:7. Akademiczki kontynuowały jednak dobrą grę z czwartej odsłony, a goślinianki nie były w stanie dotrzymać im kroku.

Wyśmienita postawa Magdaleny Orlickiej została doceniona poprzez wybraniem jej MVP meczu. Okolicznościową statuetkę po spotkaniu wręczył młodej siatkarce z Rumi sędzia główny Piotr Jankowski. Dzięki zwycięstwu Akademia Piłki Siatkowej Rumia przeskoczyła w tabeli UKS Murowana Goślina i zachowała szanse na zajęcie siódmego miejsca w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej, co jest o tyle ważne, że ta lokata oznacza pewne utrzymanie w II lidze bez konieczności rozgrywania play-out.

II liga kobiet

UKS Murowana Goślina – Akademia Piłki siatkowej Rumia 2:3 (20:25; 25:18; 25:18; 20:25; 11:15)

APS: Modrzejewska, Meller, Rudnik, Chodyko, Orlicka, Rychter, Reszka (libero); Narwojsz, H. Piotrowicz, Filipkiewicz, E. Piotrowicz (libero).