Szalejący pijany chuligan na wejherowskim deptaku

Środa, 28 Sierpień 2013
Wejherowo

Wczoraj, 27 sierpnia w godzinach wieczornych wejherowscy strażnicy miejscy podjęli interwencję w centrum miasta wobec szalejącego pijanego chuligana, który zachowywał się początkowo jak na ringu bokserskim.

Całe zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 21:00, gdy dyżurny Straży Miejskiej w Wejherowie, na ekranie ulicznego monitoringu zauważył rozebranego do połowy mężczyznę, który zaczepiał przechodniów, prowokował ich do bójki i awanturował się .

Gdy prowokacja się nie powiodła, Jerzy U. próbował wyrwać z gazonu ozdobne drzewko, a następnie przewrócił do góry nogami ławkę. Ale na tym nie koniec chuligańskich wybryków krewkiego 20-letniego wejherowianina.

Chuligan był tak rozwścieczony, że zaczął się wyżywać także na drzwiach wejściowych do jednej z klatek schodowych,  kopiąc w nie. Tej wielkiej rozróbie w centrum miasta towarzyszyły wulgaryzmy, krzyki i hałasy.

- W końcu szaleńca zatrzymano, przetransportowano do Komendy Straży Miejskiej, gdzie  poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ten miał we krwi ponad 2,30 promila alkoholu. - powiedział Zenon Hinca, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Teraz Jerzy U.(z resztą znany  wejherowskiej Straży Miejskiej z podobnych zachowań) za swój chuligański wybryk odpowie przed wejherowskim sądem.

Za czyn ten sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5000 złotych.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020