Tai Woffinden zaprasza do Gdańska

Czwartek, 25 Lipiec 2013
Małe Trójmiasto

Już w najbliższą sobotę na torze w Gdańsku zostanie rozegrana pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Na te zawody przybędą do Gdańska najlepsi zawodnicy z całego kontynentu europejskiego. Do faworytów będą należeć między innymi Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen czy objawienie tego sezonu - Tai Woffinden.

Woffinden został wytypowany do uczestnictwa w zawodach przez organizatorów IME. Przyczyniły się do tego bez wątpienia jego świetne starty w tegorocznym cyklu Grand Prix. Sam zawodnik nie kryje radości wynikającej z uczestnictwa w takiej imprezie.

  • Już nie mogę się doczekać pierwszej rundy Speedway European Championships. Jeszcze raz przesyłam wielkie podziękowania dla organizatorów, którzy umożliwili mi start w tym prestiżowym projekcie wręczając mi dziką kartę. Czekam z niecierpliwością na przebieg wydarzeń na torze gdańskiego Wybrzeża. Łatwo z pewnością nie będzie. - mówi popularny "Tajski".

Reprezentant Wielkiej Brytanii z pewnością nie może narzekać na brak startów w tym sezonie. Jest bowiem stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a jego wysoka forma powoduje że jest zawodnikiem odgrywającym główną rolę w swoich klubach. Nie ma wątpliwości, że dla Brytyjczyków interesujących się żużlem jest tym kim Robert Lewandowski dla Polaków interesujących się piłką nożną. Dlatego więc jego obecność na Indywidualnych Mistrzostwach Europy ma również znaczenie dla promocji tych zawodów na wyspach.

  • Dla mnie to kolejne spotkanie w moim kalendarzu. Takie podejście daje mi więcej spokoju. Tor w Gdańsku jest okej i można się na mi pościgać, co wprost uwielbiam. Nie ważne jak zostanie przygotowany. Przyjadę tam i zawalczę o świetny wynik, jaki wszędzie pragnę osiągać. - komentuje Woffinden.

W IME wezmą udział najlepsi zawodnicy w Europie. Woffinden nie zamierza jednak analizować matematycznie swoich szans na mistrzostwo.

  • Muszę przyznać, że na listę startową nie patrzę w ogóle, ponieważ jak staniemy pod taśmą wszystko inne zniknie i pozostanie tylko zwycięzca. Zapraszam do Gdańska! - dodaje Tai.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020