Trenujesz i nie widać efektów? Sprawdź, jak to zmienić

Wtorek, 15 Marzec 2016
Wejherowo

Trenujesz od dłuższego czasu na siłowni, a waga nie spada? Brak widocznych efektów jest najlepszym demotywatorem. Zobacz, jak wyeliminować najczęściej popełniane błędy. Dzięki temu osiągniecie celu stanie się dużo łatwiejsze.

Regularność i motywacja

Trenując na siłowni, staraj się po kolei osiągać drobne cele. Nie dąż od razu do idealnej sylwetki – stosuj metodę małych kroczków, która pomoże w zwiększeniu motywacji. Staraj się także co jakiś czas zmieniać plan treningu. Urozmaicenie nie tylko pomoże przezwyciężyć monotonię, ale także pozwoli ćwiczyć skuteczniej. Pamiętaj przy tym o systematyczności. Lepszy rezultat przyniesie regularny wysiłek podejmowany dwa razy w tygodniu niż tydzień ciężkiej pracy, po którym nastąpi długa przerwa.

- Dla osób, które chcą ćwiczyć efektywnie dobrym pomysłem stanie się spotkanie z trenerem osobistym. Profesjonalista szybko wskaże błędy i pomoże wybrać najlepszy zestaw ćwiczeń. Należy pamiętać, że podczas ćwiczeń na siłowni ważna jest nie tylko liczba powtórzeń, ale przede wszystkim technika. – radzi Maria Tarasiuk, Menager Tiger Gym Wejher Park.

Nie zapomnij o rozgrzewce. Zadbaj o dietę

Ćwiczenia na siłowni zawsze powinna poprzedzać 5-10 minutowa rozgrzewka, która rozciągnie mięśnie i przygotuje je do wysiłku. Jeśli zostanie ona pominięta, bardzo łatwo o kontuzję. Równie ważne, co regularny trening jest zrównoważone menu. Trzeba powiedzieć jasno – jeśli objadanie usprawiedliwiane jest ćwiczeniami, trening nie może przynieść wymiernych rezultatów. Dlatego bardzo ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta.

- W salonach fitness Tiger Gym każdy może skorzystać z porad trenera personalnego. Specjalista podczas spotkania przeanalizuje nawyki żywieniowe i, na podstawie potrzeb konkretnej osoby, opracuje indywidualną dietę. – mówi Maria Tarasiuk – Usługa ta dostępna jest we wszystkich naszych klubach. – uzupełnia.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020