Tryumf w Gdańsku Rumskich piłkarzy

Poniedziałek, 8 Listopad 2010

Rumscy piłkarze wyszli zwycięsko z trudnej potyczki jaką w niedzielne południe postawili zawodnicy Lechii. Orkan SSA wygrał w Gdańsku 2:0 (1:0). Powody do dumy mieli również kibice, którzy jednogłośnie zaśpiewali „gramy u siebie" co z resztą potwierdził brak odzewu miejscowych widzów.

W niedzielę na obiekt przy ulicy Traugutta w Gdańsku zagościło około 50-widzów wspomagających gorącym dopingiem piłkarzy Orkana Rumia. Znacznie mniej widzów zasiadło po stronie sympatyków miejscowej drużyny, a w śród nich był Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej- Grzegorz Lato.

W pierwszej odsłonie meczu tylko raz piłka znalazła swoją drogę do siatki. W 40 minucie wynik otworzył Paweł Drida.W drugiej części meczu, która także toczyła się w rytmie niezwykle wyrównanej walki gospodarze nie byli w stanie nadrobić małej straty bramkowej. Choć to właśnie lechici stworzyli więcej dogodnych sytuacji to jednak los był w tym pojedynku po stronie gości.

Za sprawą sytuacji sam na sam w 76 minucie wynik na 0:2 zamienił Michał Smarzyński i była to jego już siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach.