Trzeba gonić lidera

Piątek, 15 Październik 2010

Zwycięstwo i zainkasowanie trzech punktów w sobotnim meczu z Gryfem 95 Słupsk to cel piłkarzy Orkana Rumia SSA w najbliższej serii spotkań. Goście zrobią wszystko, by wygrać pierwszy raz w sezonie.

Dzisiejszy „Gryf 95" jest spadkobiercą piłkarskiej przeszłości Słupska, której początki datuje się na 1946 rok. Do największych sukcesów można zaliczyć m.in. awans do 1/8 Pucharu Polski w sezonie 1977-78, gdzie słupszczan wyeliminowała dopiero Legia Warszawa oraz 5. miejsce w sezonie 1981-82 w II lidze. W słupskim klubie występowali tacy zawodnicy jak: Tomasz Iwan, Maciej Stolarczyk, Marek Godlewski, czy Paweł Kryszałowicz, który po latach kariery za granicą powrócił do Słupska.

Ubiegły sezon to trzykrotne pojedynki Orkana z Gryfem. Najpierw w Słupsku padł remis 1:1, by w rewanżu niespodziewanie Gryf zwyciężył 2:1. Rumianie wzięli rewanż dopiero w półfinale regionalnego Pucharu Polski zwyciężając aż 7:2. W lidze Orkan był trzeci, Gryf zajął czwartą lokatę.

Tegoroczne rozgrywki już tak dobrze dla słupszczan się nie układają. W 9 spotkaniach (przed Gryfem jeszcze zaległy mecz z Gwardią Koszalin) zainkasowali 3 pkt. strzelili 4 i stracili 12 bramek remisując 0:0 w Redzie z Orlętami, u siebie z Gryfem Wejherowo oraz w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi. Nowym szkoleniowcem od 27 września br. został Tadeusz Wanat.

W innych meczach 11 kolejki lider z Bytowa podejmuje Orlęta Reda, a druga Cartusia zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Emocji nie powinno zabraknąć także w Barlinku, gdzie Pogoń zagra z Lechią II.

Początek spotkania w Rumi, w sobotę o godz. 15. Kasa biletowa będzie otwarta od godz. 13.30. Organizatorzy przypominają o obowiązku posiadania dowodu tożsamości koniecznego do identyfikacji kibiców przy zakupie wejściówek oraz zakazie opuszczania stadionu w przerwie spotkania (powrót wiąże się z koniecznością zakupu nowego biletu ulgowego). Natomiast wstęp tylko na drugą połowę meczu, możliwy jest również za okazaniem ulgowej wejściówki.