Trzy puchary świata dla podopiecznych Rafała Karcza podczas turnieju na Węgrzech

Wtorek, 21 Maj 2013
Wejherowo

W miejscowości Szeged na Węgrzech w dniach 16-19 maja odbył się Puchar Świata w kickboxingu największej i najpoważniejszej organizacji na świecie, WAKO. Ponad 800 zawodników z 19 państw stanęło na matach i ringach w sportowej hali w Szeged.

Swój udział w tej imprezie bardzo wyraźnie zaznaczyli też zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zaczęło się od spektakularnych zwycięstw w regulaminie pointfighting Zuzanny Kalbarczyk. Po wygranych z Białorusinkami i Rumunką, Zuzia sięgnęła po swój pierwszy w karierze Puchar Świata w kickboxingu. Do Zuzi dołączyła najbardziej utytułowana zawodniczka z Wejherowa, Kornelia Szymańska, która dotarła do finału, jednak w walce o najważniejsze trofeum miała bardzo ciężką przeprawę z Białorusinką. Świetnie prowadzona przez Nelę walka finałowa (wygrana tylko 2:0), dała jej upragnione zwycięstwo.

W piątkowy dzień zmagań to nie był koniec zdobyczy medalowych, gdyż kolejna zawodniczka, tym razem Paulina Stenka dociera do finału, tam jednak dość wyraźnie przegrywa walkę z zawodniczką gospodarzy, reprezentantką Węgier. Sprawdzony już w bojach międzynarodowych zawodnik, Filip Stark dotarł do półfinału, a tam uległ dość wyraźnie zawodnikowi z Klubu Debreczeni Team Węgry. Bardzo dobrze podsumował start wejherowskich kickboxerów Oliwer Laskowski, który w pięknym stylu wygrał walkę o wejście do półfinału z Holendrem, zapewniając sobie tym samym brązowy medal. W półfinale niestety uległ zawodnikowi węgierskiemu.

Sobota to czas walki ciągłej w lekkim kontakcie. Nikt nie spodziewał się, że świeżo kreowana zdobywczyni Pucharu Świata w kickboxingu w formule pointfighting, Zuzia Kalbarczyk pokaże, że light kontakt również nie stanowi dla niej problemu. Zuzia wygrywając dwie walki w light contact, z Białorusinką oraz z Czeszką zapewniła sobie drugi Puchar Świata! Bardzo ciężka była walka z reprezentantką Czech, jednak Zuzia nastawiona na swoje precyzyjne kopnięcia nie dała szans w finale i pokonała Czeszkę jednogłośnie na punkty.

Bardzo dobrze, powyżej oczekiwań trenera w light kontakt spisała się Paulina Stenka, która dopiero w półfinale przegrała walkę z koleżanką z Polski. Paulina zadowolić się musiała medalem brązowym. Filip Stark po zwycięskiej walce eliminacyjnej, walkę o wejście do półfinału niestety przegrał.

 

Podsumowując udział zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego:

Puchar Świata w kickboxingu zdobyli:

Zuzanna Kalbarczyk w pointfighting w wadze do 37 kg kadetek młodszych

ponownie Zuzanna Kalbarczyk w light contact do 37 kg

Kornelia Szymańska w pointfighting do 50 kg kadetek starszych

2 miejsce:

Paulina Stenka w pointfighting do 60 kg kadetek starszych

3 miejsce:

Filip Stark pointfighting do 47 kg kadetów starszych

Oliwer Laskowski pointfighting + 47 kg kadetów młodszych

Paulina Stenka light contact do 55 kg kadetek starszych

Wyjazd do Szeged organizowany był przez Polski Związek Kickboxingu. Na Węgry wyruszyły dwa autokary z polskimi zawodnikami. Polacy na tym turnieju pokazali się z jak najlepszej strony, przywożąc do Polski wiele medali Pucharu Świata najpoważniejszej i największej organizacji kickboxingu na świecie WAKO.

Wyjazd wejherowskich  zawodników wspierali:

-   URZĄD MIASTA WEJHEROWA Z PANEM PREZYDENTEM KRZYSZTOFEM HILDEBRANDTEM NA CZELE

-   GMINA LUZINO, WÓJT JAROSŁAW WEJER

-   ELEKTRYCZNE INSTALATORSTWO BARTŁOMIEJ KOMKOWSKI

-   PASJA KABAJUNI KATARZYNA KOMKOWSKA

-   RODZICE ZAWODNIKÓW

-   ELEKTRYKA POJAZDOWA MARCIN LASKOWSKI

  • Bardzo dziękujemy za wsparcie. Bez Sponsorów nie udałoby nam się zabrać 5 zawodników na ten turniej. Jak widać warto wspierać sportowców z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. W ciągu roku bierzemy udział w ok. 10 turniejach w kraju i na świecie, nie wspominając o bliższych wyjazdach na regionalne zawody. Klub utrzymuje się z Dotacji oraz z wsparcia Sponsorów oraz samych rodziców zawodników. Szukamy Sponsorów na dalsze zmagania i wyjazdy. -  podsumował Prezes i Trener WSS, Rafał Karcz
Komentarze
Reklama