Turcja czy Egipt - gdzie spędzić lato 2017?

Wtorek, 16 Maj 2017
Powiat Wejherowski

Choć pogoda w ostatnim czasie nam nie sprzyja to i tak każdy w powietrzu już czuje nadchodzące wakacje. Co prawda mamy dopiero maj, a sezon wakacyjny zaczyna się w lipcu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby już teraz zacząć rozglądać się za wymarzoną wycieczką. Masz już wstępne plany na wakacje? Jeśli nie to mamy dla Ciebie dwie wyjątkowe propozycje, dzięki którym Twój urlop będzie niezapomniany.

Wycieczka do Egiptu

Państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Państwo to daje podróżnikowi z Polski możliwość przeżycia niesamowitej przygody. Ma do zaoferowania całkiem sporo atrakcji, w których nie sposób wziąć udział w Europie. Podczas wczasów w Egipcie będziesz miał okazję na własne oczy zobaczyć monumentalne egipskie piramidy, pojeździsz po safari na wielbłądach z beduińskimi przewodnikami, a także weźmiesz udział w rejsie po Nilu. Możesz być pewien, że w Egipcie nuda nie będzie Ci dokuczać. Zanim udasz się na wakacje, koniecznie stwórz listę miejsc, które chciałbyś obejrzeć. Nie zapomnij umieścić na niej Kairu – niesamowitej metropolii, w której z całą pewnością nie doświadczysz korków i miejskiego zgiełku. To właśnie w Kairze i jego okolicach zobaczysz najcenniejsze zabytki, jakie ma do zaoferowania Egipt, jeszcze z czasów faraonów.

Urlop w Turcji

Zarówno podróż do Egiptu, jak i do Turcji nie należy do najtańszych. Jeśli w normalnych okolicznościach nie możesz sobie pozwolić na zakup tak drogiej wycieczki to rozważ zakup oferty Turcja last minute. Co prawda będziesz musiał nastawić się, że wylot odbędzie się z dnia na dzień, jednak za tego typu ofertę zapłacisz o połowę taniej, niż musiałbyś zapłacić za normalną wycieczkę.

Chyba każdemu z nas Turcja kojarzy się z piękną pogodą, rajskimi plażami i dobrze zaopatrzonymi bazarami. W rzeczywistości jednak Turcja ma nam znacznie więcej do zaoferowania. Jej walory z pewnością docenią miłośnicy kultury i sztuki. Ruiny antycznych miast i intrygujące warownie to miejsca, na których zwiedzenie będziesz musiał przeznaczyć sporo wolnego czasu. Niesamowite krajobrazy rozpościerające się wokół umilą Ci każdy spacer po Turcji. Nie zapomnij jednak o typowym wypoczynku, bo przecież to właśnie dla niego jeździ się na wakacje. Wylegiwanie się na skąpanych słońcem plażach Turcji z pewnością pozwoli Ci zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego, a także doda siły i energii do dalszej pracy.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020