Udana inauguracja sezonu w Rumi

Niedziela, 22 Sierpień 2010

Grad goli i dobra gra całego zespołu spowodowały, że Orkan Rumia SSA wyraźnie pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński odnosząc pierwsze, jakże okazałe ligowe zwycięstwo. W zespole gospodarzy sporo zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do pierwszego meczu w Wejherowie. W obronie pojawili się Konrad Urbaniak, Bartłomiej Kowalczyk i Michał Kowol, do pomocy został przesunięty Mateusz Prinz, a w ataku zagrali Dawid Banaczek i Roland Kazubowski. Po pierwszych wyrównanych minutach już w szóstej Orkan wyszedł na prowadzenie. Skutecznym egzekutorem wykorzystujący silne dośrodkowanie okazał się Dawid Banaczek. Goście szczególnie w pierwszej połowie próbowali odpowiadać na akcje rumian. Kilkakrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką gospodarzy. Dobrze i szczęśliwie spisywał się jednak Kamil Biecke i obrońcy Orkana. Blisko wyrównania Błękitni byli choćby w 13 i 20 minucie meczu. Najpierw w ostatniej chwili Konrad Urbaniak zablokował napastnika gości będącego z piłką przy linii końcowej boiska, następnie strzał z bliskiej odległości obronił Bieckę, a dobitkę na pustą bramkę zablokowali obrońcy. W 40 minucie było już jednak 2:0. Potężnym uderzeniem z lewej strony wynik podwyższył rozgrywający świetne spotkanie Błażej Adamus. Akcję zapoczątkował aktywny w całym meczu Roland Kazubowski, który mijając kilku rywali dokładnie podał do strzelca gola. Po zmianie stron przewaga rumian z minuty na minutę stawała się jeszcze większa. Już 3 minuty po wznowieniu gry trzecią bramkę zdobył Adamus, a po akcji Dawida Banaczka wynik ustalił Michał Smarzyński, pieczętując w ten sposób swoją bardzo dobrą grę w meczu. Już w środę Orkana czeka wyjazdowy mecz 3 kolejki z mającą 4 pkt. na koncie Gwardią Koszalin, a w najbliższą sobotę do Rumi przyjedzie obecny lider rozgrywek – Bytovia Bytów. Początek obu spotkań o godz. 17. Orkan: Biecke, Skwiercz, Urbaniak, Kowol, Kowalczyk, Prinz (72 Stępień), Beyl, Adamus (78 Szweda), Smarzyński, Banaczek, Kazubowski (70 Pieper). Błękitni: Ufnal, Filocha, Batista, Kawczyński, Wojsiechowski, Zdunek, Jaskólski, Duda, Hackiewicz, Piskorz, Inczewski.