Udany start lekkoatletów z małego trójmiasta w Mistrzostwa Europy

Poniedziałek, 3 Czerwiec 2013
Małe Trójmiasto

Bardzo udany start zanotowali na swoim koncie pomorscy lekkoatleci startujący w Mistrzostwach Europy Weteranów w konkurencjach poza stadionowych, które odbyły się w czeskich Upicach. Wszystkie siedem medali wywalczyli chodziarze.

Grzegorz Grniholc - RKS Rumia - startujący w kategorii wiekowej M35 zdobył dwa tytuły mistrza Europy na dystansach 10 km w czasie 48:27 i na 30 km z wynikiem 2:36:12

Mirosław Łuniewski - UKS Jedynka Reda - z powodzeniem rywalizował w kategorii wiekowej M55. Zwyciężył na obydwu dystansach z  wynikami na 10 km - 51:47 (najlepszy tegoroczny wynik na świecie) oraz na 30 km z czasem 2:49:52.

Janina Łuniewska - UKS Jedynka Reda - startująca w kategorii W50 wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy na dystansie 10 km z wynikiem 60:55.

Ponadto Grzegorz GrinholcMirosław Łuniewski razem ze Zbigniewem Kwitą z Poznania zdobyli dwa medale w rywalizacji drużynowej, Złoty na dystansie 10 km i brązowy na dystansie 30 km.