Udany start zawodniczek z Luzina na MP W Tenisie Stołowym

Środa, 28 Maj 2014
Powiat Wejherowski

W miniony weekend w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS.Zawody miały na celu wyłonienie Mistrzów Zrzeszenia LZS na rok 2014 w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec.

Wśród 189 uczestników wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich nie zabrakło zawodniczek z KTS-K GOSRiT LUZINO - Magdy i Katarzyny Płotka. Startująca w kategorii młodziczek Magda Płotka była bliska zdobycia brązowego medalu. W meczu o trzecie miejsce, po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku nasza zawodniczka uległa 3:2 Julii Sobolskiej z GKS Gorzowia Gorzów Wlkp. i ostatecznie sklasyfikowana została na pozycji 5-6.

Druga zawodniczka z Powiatu Wejherowskiego, Katarzyna Płotka startująca w kategorii kadetek, w meczu o wejście do czołowej ósemki przegrała 3:1 z Kozubek Magdą (LZS VICTORIA Chrościce) i ostatecznie została sklasyfikowana na pozycji 9-12. Mistrzynią została Maja Mańkiewicz z LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński, która pokonała w finale Ziemkiewicz Wiktorię z GLKS Nadarzyn.Start naszych młodych tenisistek należy uznać za udany.