Ukradł przyczepę i strzelał do pokrzywdzonego

Wtorek, 29 Czerwiec 2010

Wczoraj rano wejherowscy  policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży przyczepy rolniczej z terenu gminy Gniewino.  Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy strzelali do pokrzywdzonego. Policjanci przeszukiwali rejon gminy Gniewino oraz zablokowali drogi. Około godz.: 8.00 napastnicy wpadli w ręce mundurowych. Pierwszego zatrzymali na terenie jego posesji, natomiast drugiego podczas blokady dróg. Mężczyzna nie chciał poddać się kontroli. Sprawca był uzbrojony i niebezpieczny. W samochodzie miał pistolet. Później okazało się, że była to broń hukowa. Funkcjonariusze musieli oddać strzały ostrzegawcze oraz strzały w kierunku jego samochodu. Ponadto 27- latek był od 3 lat poszukiwany dwoma listami gończymi oraz trzema nakazami doprowadzenia ponieważ nie powrócił z przepustki do aresztu.

Wczoraj około godz.: 8.00 policjanci zatrzymali 25 i 27-latka podejrzewanych o kradzież przyczepy rolniczej, do której doszło o godz.: 2.00 w nocy. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że sprawcy zabrali pojazd z posesji właściciela, a potem strzelali do niego.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Przeszukiwali teren gminy Gniewino przez niemal całą noc. 25-letni sprawca wpadł na terenie swojej posesji gdzie znajdowała się także skradziona przyczepa.

Drugi sprawca uciekał samochodem terenowym, dlatego dyżurny zarządził blokady dróg. Około godz.: 8.00 rano terenowy nissan nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo, że policjanci wyraźnie podawali sygnały do zatrzymania. Ten nie reagował i kontynuował ucieczkę. Mężczyzna nadal nie reagował. Samochód potrącił jednego z policjantów, gdy ten chciał go zatrzymać. W związku z tym mundurowi oddali kilka strzałów ostrzegawczych oraz strzały w opony samochodu. Dopiero wówczas policjanci unieruchomili auto.

27-letni sprawca nadal jednak nie chciał się podporządkować poleceniom mundurowych. W drzwiach samochodu ukrył pistolet. Później okazało się, że był to rewolwer hukowy. Ponadto po sprawdzeniu zatrzymanego mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi, trzema nakazami sądowymi w celu umieszczenia w najbliższym areszcie śledczym lub zakładzie karnym ponieważ od trzech lat był poszukiwany – uciekł z aresztu. 27-latek był już wcześniej karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Dzisiaj zostanie przesłuchany drugi z przestępców.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Taka sama kara grozi za wymuszanie przemocą zaniechania przez funkcjonariuszy wykonywanych przez nich czynności

Komentarze
Reklama