Ukradł przyczepę i strzelał do pokrzywdzonego

Wtorek, 29 Czerwiec 2010

Wczoraj rano wejherowscy  policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży przyczepy rolniczej z terenu gminy Gniewino.  Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy strzelali do pokrzywdzonego. Policjanci przeszukiwali rejon gminy Gniewino oraz zablokowali drogi. Około godz.: 8.00 napastnicy wpadli w ręce mundurowych. Pierwszego zatrzymali na terenie jego posesji, natomiast drugiego podczas blokady dróg. Mężczyzna nie chciał poddać się kontroli. Sprawca był uzbrojony i niebezpieczny. W samochodzie miał pistolet. Później okazało się, że była to broń hukowa. Funkcjonariusze musieli oddać strzały ostrzegawcze oraz strzały w kierunku jego samochodu. Ponadto 27- latek był od 3 lat poszukiwany dwoma listami gończymi oraz trzema nakazami doprowadzenia ponieważ nie powrócił z przepustki do aresztu.

Wczoraj około godz.: 8.00 policjanci zatrzymali 25 i 27-latka podejrzewanych o kradzież przyczepy rolniczej, do której doszło o godz.: 2.00 w nocy. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że sprawcy zabrali pojazd z posesji właściciela, a potem strzelali do niego.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Przeszukiwali teren gminy Gniewino przez niemal całą noc. 25-letni sprawca wpadł na terenie swojej posesji gdzie znajdowała się także skradziona przyczepa.

Drugi sprawca uciekał samochodem terenowym, dlatego dyżurny zarządził blokady dróg. Około godz.: 8.00 rano terenowy nissan nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo, że policjanci wyraźnie podawali sygnały do zatrzymania. Ten nie reagował i kontynuował ucieczkę. Mężczyzna nadal nie reagował. Samochód potrącił jednego z policjantów, gdy ten chciał go zatrzymać. W związku z tym mundurowi oddali kilka strzałów ostrzegawczych oraz strzały w opony samochodu. Dopiero wówczas policjanci unieruchomili auto.

27-letni sprawca nadal jednak nie chciał się podporządkować poleceniom mundurowych. W drzwiach samochodu ukrył pistolet. Później okazało się, że był to rewolwer hukowy. Ponadto po sprawdzeniu zatrzymanego mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi, trzema nakazami sądowymi w celu umieszczenia w najbliższym areszcie śledczym lub zakładzie karnym ponieważ od trzech lat był poszukiwany – uciekł z aresztu. 27-latek był już wcześniej karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Dzisiaj zostanie przesłuchany drugi z przestępców.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Taka sama kara grozi za wymuszanie przemocą zaniechania przez funkcjonariuszy wykonywanych przez nich czynności

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020